جمعه ,۱۱ آذر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / آموزش / ❤️ به کودکانمان چه مهارت هایی را بیاموزیم ؟
به کودکانمان چه مهارت هایی را بیاموزیم ؟
به کودکانمان چه مهارت هایی را بیاموزیم ؟

❤️ به کودکانمان چه مهارت هایی را بیاموزیم ؟

کودکان ما برای ارتباط با دیگران نیاز به فرا گرفتن مهارت های مختلفی دارند که بدون فراگرفتن این مهارت ها ممکن است دچار مشکلات احتمالی شوند .بنابرین والدین باید از همان ابتدای رشد کودک مهارت های مختلفی را به فرزندان خود آموزش دهند .

پادکست ❤️ به کودکانمان چه مهارت هایی را بیاموزیم ؟ ؛ بشنوید :

 

به کودکانمان چه مهارت هایی را بیاموزیم ؟
به کودکانمان چه مهارت هایی را بیاموزیم ؟

این مهارت ها شامل مهارت های فردی و اجتماعی است . کودک از همان بدو تولد برخی کارها را به صورت غریزی انجام می دهد و کم کم با وجود والدین و در گذر زمان مهارت های زیادی را فرا می گیرد .یادتان باشد بیشتر شخصیت فرزند شما در کودکی شکل می گیرد بنابراین شما میتوانید به راحتی آینده کودک خود را تضمین کنید .در ادامه این مقاله چند مهارت مهم را که کودکان باید بیاموزند برای شما ذکر خواهیم کرد . کودک با فراگرفتن این مهارت ها تبدیل به فردی موفق خواهد شد .

برخی از مهارت های لازم که کودکان باید بیاموزند

  • همکاری : در طول روز باید به کودک این فرصت را بدهیم بتواند انجام برخی از کارها را برعهده بگیرد مثلا برای رفتن به مهمانی می توانیم به او پیشنهاد دهیم که لباس هایش را خودش به تن کند یا در کاشتن گل در باغچه به والدین کمک کند .کودکان نباید به عنوان تماشاگر در خانه تلقی شوند بلکه والدین با مشارکت دادن آن ها در برخی از کارهای سبک به آن ها می آموزند که چطور با دیگران همکاری کنند
به کودکانمان چه مهارت هایی را بیاموزیم ؟
به کودکانمان چه مهارت هایی را بیاموزیم ؟
  • پذیرفتن دیگران : کودکانی که کمتر در ارتباط با اطرافیان باشند و چنانچه والدین آن ها در برابر افرادی با ویژگی های خاص تنش نشان دهند این الگو در ذهن کودکان هم نقش می بندد . مثلا اگر والدین نگاه تمسخر آمیزی به افراد سیاه پوست یا معلولین داشته باشند این باعث می شود کودکان آن ها از پذیرش این افراد امتناع کنند .اما والدینی که به کودکان خود آموزش می دهند همه ی انسان ها با تمام تفاوت هایی که از نظر رنگ پوست و قد و وزن و شرایط جسمی با ما دارند قابل ستایش هستند ِ باعث می شوند کودکانشان در آینده افراد موفق تری باشند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنند .
به کودکانمان چه مهارت هایی را بیاموزیم ؟
به کودکانمان چه مهارت هایی را بیاموزیم ؟
  • استقلال کودک : همیشه یع یاد داشته باشیم اصلاقرار نیست کودک ما همیشه از سلایق ما پیروی کند باید به کودک این اختیار را بدهیم تا حق انتخاب داشته باشد و در تمام امور زندگی که افراد سلیقه ای رفتار می کنند کودک ما هم آزادانه رفتار کنید البته این ها همه به شرایط بستگی دارد و گاهی لازم است بر حسب مورد کودک تابع تصمیم گیری والدین باشد .
  • پرورش انتخاب در کودک : گاهی کودکان از شما مشورت می خواهند مخصوصا وقتی سر دوراهی برای انتخاب قرار می گیرند در این موارد بهتر است در باره هر دو انتخابی که کودک میتواند داشته باشد او را راهنمایی کنید و در نهایت اجازه بدهید خود کودک تصمیم بگیرد که کدام را انتخاب کند .

مهارت های بسیار زیاد دیگری وجود دارد که به رشد کودکان کمک می کنند که ما در این مقاله به ۴ مورد از مهم ترین آن ها اشاره کردیم .
 

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *