چهارشنبه ,۱۷ خرداد ۱۴۰۲
سرخط خبرها
خانه / روانشناسی / ❤️ انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان
انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان
انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان

❤️ انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان

پادکست ❤️ انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان ؛ بشنوید :

 

 

در این مقاله آموزش قصد داریم در رابطه با رفتارهای مختلف کودکان صحبت کنیم  با توجه  به اینکه رفتارهای کودکان از نقطه نظرهای مختلف قابل بررسی است و در متن این مقاله نمی گنجد ما مهم ترین آن را بیان خواهیم کرد .

انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان
انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان

کودکان در هر موقعیتی  رفتارهای متتفاوتی از خود نشان می دهند که به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد

1-لجبازی کودکان

انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان
انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان

این رفتاری است که در همه ی کودکان دیده می شود ُ  و ممکن است در موارد مختلفی این کار ار انجام دهند برای مثال در لباس پوشیدن ُ غذا خوردن ُ بیرون رفتن از منزل و بسیاری ار موارد دیگر شاید کودک تمایل به همکاری با والدین نداشته باشد .در این موارد والدین باید ابتدا سعی کنند علت این لجبازی را پیدا کنند و حتما مشکل را حل کنند و واکنش صحیح در این شرایط داشته باشند و اگر کودک به این رفتار خود به صورت غیر طبیعی ادامه دهد پیشنهاد میکنیم که حتما از یک مشاور دراین زمینه کمک بخواهید .کودکان لجباز اصولا تمایل شدیدی به سرپیچی از والدین را دارند و ممکن است این رفتار را با گریه های مکرر ُ گاز گرفتن ُقهر کردن و حتی ناسزا گفتن از خود نشان دهند .

 

2- افسردگی در کودکان

انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان
انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان

در برخورد با کودکان افسرده باید ببینیم که چه عواملی باعت این مشکل شده است .کودکان افسرده غالبا کم حرف و منزوی می شوند و در برخی موارد این افسردگی باعث خواب بیش از حد در آن ها می شود . غمگین بودن کودکان از نشانه های اصلی افسردگی در کودکان است . تمرکزاین کودکان  رفته رفته کاهش پیدا می کند و در برخی موارد شاهد افزایش یا کاهش وزن در این کودکان هستیم .در هر صورت باید سریعا اقدام به مداوای این کودکان کرد چرا که این شرایط با عث ایجاد اختلالات روانی در نوجوانی و جوانی شده و گاها اثرات آن تا مدت ها زندگی فرد را بااختلال مواجه خواهد کرد

 

3-بیش فعالی در کودکان

انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان
انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان

 اکثر ما باکودکان بیش فعال مواجه شده ایم ً کودکانی که بی قرار هستند و بیش از حد صحبت می کنند و ظاهری ناآرام دارند .این کودکان بسیار باهوش و با استعداد هستند اما به دلیل نداشتن تمرکز نمی توانند از این استعداد و انرژی خود به درستی استفاده کنند بنابراین پس از شناسایی کودک به عنوان یک فرد بیش فعال والدین وظیفه دارند  با کمک روانشناس به کودک خود کمک کنند تا درمان شود .پس زمانی که علایم بیش فعالی را در کودک خود مشاهده کردید و کودک به مدتی بیشتر از 6 ماه این رفتار را به همراه داشت باید او را نزد روانشناس برده تا پروسه ی درمان او را آغاز نماید .

در این مقاله تنها به 3 مورد از رفتارهای روانشناسی کودکان اشاره شد و قابل ذکر است که ده ها رفتار دیگر در کودکان وجود دارد که هر کدام باید بطور کامل مورد بررسی قرار بگیرد .

 

 

 

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *