چهارشنبه ,۱۷ خرداد ۱۴۰۲
سرخط خبرها
خانه / آموزش / ❤️ انواع تیپ شخصیتی مردان
انواع تیپ شخصیتی مردان

❤️ انواع تیپ شخصیتی مردان

علایق و نظرات و ایده‌های مختلف افراد باعث شکل‌گیری انواع شخصیت در آن‌ها می‌گردد. تفاوت شخصیت‌ها در انسان ها باعث می شود که بتوانند با برخی از انسان‌های دیگر ارتباط برقرار کنند. هر شخصیت دارای ویژگی‌های متمایزی است که این تمایز شخصیت انسان ممکن است مثبت و یا منفی باشد. مردها نیز از نظر شخصیتی به ۷ گروه تقسیم‌بندی می‌شوند.

پادکست ❤️ انواع تیپ شخصیتی مردان ؛ بشنوید :

 

 

تیپ شخصیتی آلفا

مردان دارای تیپ شخصیتی آلفا مردانی با صفات ظاهری و شخصیت های خاصی هستند که قدرت جاذبه خوبی دارند و همیشه صدرنشین میهمانی‌ها هستند. این افراد افرادی مسئولیت‌پذیر هستند که مسئولیت کارهای خودشان را همیشه برعهده می‌گیرند و هرگز تقصیر کار را به گردن دیگران نمی‌اندازند.

افرادی هستند که به دیگران احترام درونی می‌گذارند و به انسان‌های دیگر به‌ عنوان افرادی شریف علاقه دارند. هنگام برخورد با مردان آلفا خود به خود دوست دارید که به آن‌ها احترام بگذارید. افرادی کم‌ حرف و گزیده گو هستند که به موقع حرف می‌زنند، به موقع شوخی می‌کنند و می‌دانند که چه چیزی را در چه موقعیتی بگویند.

شجاعت آن‌ها باعث شده تا مردم به ‌راحتی به آن‌ها اعتماد کنند. این تیپ شخصیتی به ‌راحتی به درخواست‌های دیگران پاسخ منفی می‌دهند و با گفته ۹نه خود را از هر دردسر احتمالی نجات می دهند. مرد آلفا همیشه در حال یادگیری مهارت‌های جدید است و هیچ ‌وقت بیکار نمی‌نشیند، کمتر سراغ تلویزیون می رود و قدرت ذهنی آن‌ها نسبت به سایر مردها بالاتر است.

افرادی خوش‌ قول هستند که روی حرفی که می‌زنند، می‌ایستند. بنابراین به مردانی خوش‌قول معروفند. اصلی‌ترین ویژگی مردان آلفا اعتماد به ‌نفس بالای آن‌ها است. انسان‌های خوش قلب و مثبت اندیش هستند که به دیگران نیز انگیزه قوی برای ادامه دادن را منتقل می‌کنند.

مردان بتا

مردان با تیپ شخصیتی بتا به معنی واقعی کلمه مرد زندگی هستند که ترجیح می‌دهند وقت خود را با خانواده صرف کنند. پدران بسیار خوب و همسرانی بسیار خوبی می باشند. این افراد مردانی ولخرج هستند و از مدیریت مالی توسط همسر خود استقبال می‌کنند.

بر خلاف مردان آلفا که ترجیح می‌دهند هدیه‌ای کاربردی برای همسر خود بخرند، مردان بتا برای خرید هر هدیه روزها فکر می‌کنند و برنامه‌ریزی می‌نمایند. این افراد کمترین تمایلی برای خشونت و یا حکمرانی از خود نشان می دهند، به همین دلیل زنان ممکن است در مواجهه با آن‌ها این مردان را به ‌عنوان تکیه‌گاه محکم و قابل اعتماد حساب نکنند.

انواع تیپ شخصیتی مردان

مردان دلتا

مردان دلتا افرادی هستند که ارتباطات قوی با دیگران برقرار نمی‌کنند و ساختارهای اجتماعی را درک نمی‌کنند. بنابراین برای مشاغلی که نیاز به ارتباطات قوی دارند، مناسب نیستند و از محافل اجتماعی دور می‌ نمایند. این تیپ شخصیتی با همه زنان با احترام رفتار می‌کنند و نقش حمایت‌گر را بازی می‌کنند و پس از برقراری ارتباط و جذب زنی همه چیز را فدا می‌کنند تا او را ترک نکند. در فرهنگ‌های مردسالار به این مردان زن ذلیل می گویند.

مردان سیگما

مردان سیگمایی همان مردان آلفا هستند که به رهبری و شهرت گرایشی ندارند و ترجیح می دهند در سایه قدرت باشند. اصل جذابیت این مردان ریشه در شخصیت مرموز آن‌ ها دارد. اگرچه مانند مردان آلفا رمانتیک نیستند ولی اهل خیانت هم نیستند، اما بین کار و عشق شغل خود را انتخاب می کنند.

مردان سیگما به قوانین جامعه اهمیت نمی‌دهند، مگر این‌که با اهداف آن‌ها مطابقت داشته باشد. برخی اوقات به‌عنوان مغز متفکر شناخته می شوند و از دانش خود به نفع خود در موقعیت اجتماعی استفاده می‌کنند.

مردان لاندا

شخصیت بسیار تک ‌بعدی دارند که نه گرایش به جاه‌ طلبی دارند و نه به زن‌ ها گرایشی دارند.

مردان زتا

این افراد اگرچه قوانین اجتماعی را درک می‌کنند اما آن‌ها را به‌ عنوان بازی‌های کودکان قلمداد کرده و نمی‌پذیرند. این افراد ارزش بالایی برای خودسازی خود قائل هستند، اما معتقد هستند که زن‌ ها باید آن‌ها را همان‌طور که هستند بخواهند و حاضر نیستند که برای جلب نظر خانمان نقش‌های دیگری را بازی کنند.

مردان امگا

مردان امگا مردان نابالغ، غیرمسئول و فاقد هرگونه جاه ‌طلبی هستند. این افراد معمولاً تنها هستند و حلقه اجتماعی کوچکی دارند. مهارت‌های اجتماعی ندارند تا با بیشتر محافل اجتماعی سازگار شوند. دارای مهارت‌های فرد ی بسیاری هستند و در رشته خود بسیار باهوشند. این مردان در جذب زنان بسیار ناشیانه عمل می‌کنند و در بیشتر مواقع با زنان هم‌عقیده خود ارتباط پایدار برقرار می کنند.

مردان گاما

پایین‌ترین رده در سلسله مراتب قدرت مردان مربوط به این تیپ شخصیتی است که نه جذاب هستند و نه قدرت دارند. چاپلوسی، دورویی و دروغ از خصیصه اصلی این مردان است. مردان گاما بیش از حد به خود اعتماد دارند تا جایی‌که از پذیرش اشتباه متنفرند.

این افراد هرگز اشتباه خود را نمی‌پذیرند، مغرور هستند و نظرات حقیقی دیگران را نیز نمی‌پذیرند و مشکلاتشان را همیشه تقصیر شخص دیگری می‌ اندازند. این مردان شاید بتوانند زنی را جذب کنند اما در حفظ او اشتباهات بزرگی مرتکب می شوند.

شناخت تیپ‌ های شخصیتی به ما کمک تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنیم و درصدد رفع نقاط ضعف و بهبود نقاط قوت خود بربیاییم. بویژه در رابطه با انتخاب شریک زندگی، شناخت تیپ‌های شخصیتی کمک می‌کند تا گزینه متناسب با شخصیت خود را پیدا کرده و با وی ازدواج کنیم. برای داشتن یک زندگی زناشویی موفق نیاز است اطلاعات کافی در رابطه با خود و طرف مقابل داشته باشیم.

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *