پنج شنبه ,۱۴ مهر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / روانشناسی / ❤️ درمان خودشیفتگی آسیب پذیر
درمان خودشیفتگی آسیب پذیر

❤️ درمان خودشیفتگی آسیب پذیر

خودشیفتگی و اختلال شخصی

خودشیفتگی، یک وضعیت روانی یا به نوعی یکی از انواع مختلف اختلالات شخصیتی است که در آن فرد احساس مهم بودن، نیاز به توجه بیش از حد و تحسین از طرف دیگران است.

افراد خودشیفته در پشت این اعتماد به نفس شدیدی که به دست می آورند، یک عزت نفس شکننده ای وجود دارد که در برابر کمترین انتقادات به شدت آسیب پذیر خواهند شد.

این اختلال باعث ایجاد مشکلاتی در بسیاری از زمینه های زندگی مانند روابط اجتماعی، مدرسه، کار و همچنین امور مالی شما خواهد شد. وقتی افراد مبتلا به اختلال خودشیفتگی مورد تحسین و تشویق قرار نمی گیریند، ناامید می گردند.

درمان خودشیفتگی آسیب پذیر

پیشگیری از اختلالات شخصیت خود شیفتگی

از آنجا که علت اختلال شخصیت خودشیفتگی در بسیاری از موارد ناشناخته است، هیچ راه شناخته شده ای برای پیشگیری از این بیماری وجود ندارد.

با این وجود، بهتر است برای کنترل علائم روش های زیر را به کار ببرید :

  • در اسرع وقت برای درمان مشکلات روانی اقدام کنید.
  • در بحث خانواده درمانی به منظور یادگیری راه های سالم جهت برقراری ارتباط یا مقابله با خشونت شرکت کنید. این درمان مربوط به پریشانی عاطفی نیز می باشد.
  • از پزشکتان راهنمایی و مشورت بگیرید و درصورت لزوم کلاس های والدین را شرکت کنید.

درمان خودشیفتگی آسیب پذیر

درمان خانگی اختلال شخصیت خودشیفتگی چگونه است؟

دقت داشته باشید که این افراد ممکن است در مورد درمان، حالت دفاعی داشته و یا فکر کنند که این کار غیرضروری است و به درمان نیازی نیست.

ماهیت اختلال شخصیت خودشیفتگی باعث خواهد شد که افراد احساس کنند؛ درمان ارزش وقت گذاشتن و هزینه کردن را ندارد.

نکته مهم :

  • این افراد می بایست ذهن خود را باز نگه داشته و تمرکز خود را روی موفقیت های بعد از درمان بگذارند.
  • این افراد باید طبق برنامه درمانی عمل کنند. در جلسات برنامه ریزی شده درمانی شرکت کنند و هرگونه دارو را طبق دستورالعمل معین مصرف نمایند. در بعضی افراد این مصرف دارو عوارضی را در پیش خواهد داشت.
  • در صورت ابتلا به استفاده از الکل و یا مواد مخدر می بایست سلامت روان افراد درمان شود. اعتیاد، افسردگی، اضطراب و همچنین استرس می تواند همزمان منجر به چرخه ای از مشکلات عاطفی و در برخی موارد رفتارهای ناسالم شود.
  • با یادآوری اهداف به خود می توانند روابط آسیب دیده را برطرف کرده و زندگی بهتر، موفقتر و شاد تری خواهند داشت.

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *