چهارشنبه ,۱۷ خرداد ۱۴۰۲
سرخط خبرها
خانه / کودک / ❤️ اولین نشانه های مشکلات روانی در کودکان
اولین نشانه های مشکلات روانی در کودکان

❤️ اولین نشانه های مشکلات روانی در کودکان

همین طور که فرایند رشد جسمی کودکان برای والدین اهمیت دارد، توجه به رفتارها و عکس‌العمل‌های روحی روانی آن‌ها نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. زیرا بیماری‌های روانی می‌تواند بر روی عملکرد و توانایی کودکان در برقراری ارتباط با دیگران تاثیر گذار باشد.

پادکست ❤️ اولین نشانه های مشکلات روانی در کودکان ؛ بشنوید :

 

 

درصورتی‌که بیماری‌های روانی در کودکان به موقع شناسایی نشده و درمان نشوند می‌توانند زندگی وی را گاه تا آخر عمر تحت تاثیر قرار بدهند. متأسفانه بسیاری از والدین علائم بیماری‌های روانی را نمی‌شناسند و گاه از ترس انگِ روانی بودن از مراجعه به روانپزشک خودداری می‌کنند.

در حالی‌که همان‌طور که بیان گردید گاه مشکلات روانی می‌تواند تا آخر عمر زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. پس بهتر است والدین واقع‌ بین باشند و خجالت کشیدن را کنار گذاشته و به درمان کودکان خود اهمیت بدهند.

اولین نشانه های مشکلات روانی در کودکان

اولین نشانه های بیماری روانی در کودکان

 خشم

تغییراتی شدید در خلق ‌و خو از جمله عصبانیت و رفتارهای منفی مداوم، از نشانه‌های مشکلات روانی در کودکان است. کودکان مبتلا به اختلالات روانی که خشمگین هستند به دنبال بهانه‌هایی برای نرفتن به مدرسه یا درس نخواندن می باشند. آن‌ها در زمان ابتلا به بیماری‌های جسمانی مانند سردرد و دل‌درد عصبانی و خشمگین می‌شود و ممکن است دوستان خود را یا هم‌کلاسی‌هایشان را مورد اذیت و آزار قرار بدهند.

اضطراب

کودکان مبتلا به اختلالات روانی به مرور اضطراب آن‌ها افزایش می‌یابد و در مورد مسائل گوناگون اطراف خود نگران هستند.

افسردگی

افسردگی یکی دیگر از نشانه‌های کودکان مبتلا به اختلالات روانی است. طبق نظر سازمان بهداشت جهانی از هر ۵ کودک مبتلا به اختلالات روانی یک کودک افسرده است. والدین باید توجه کنند که درصورتی‌که افسردگی فرزندشان به بیش از ۲ تا ۳ هفته طول بکشد باید هرچه سریع‌تر به دکتر متخصص مراجعه کنند .

عدم موفقیت

کودکانی که مبتلا به بیماری‌های روانی باشند در مسائل درسی و کارهای محوله به آن‌ ها عملکرد موفق و قابل قبولی ندارند. این افراد در نوشتن، خواندن و درس‌هایی مانند ریاضی ضعیف بوده و به تأیید و استواری تمرکز می کنند. همچنین اعتماد به ‌نفس پایینی دارند و انضباط ندارند.

مصرف مواد مخدر

استفاده از مواد مخدر با  بیماری‌های روانی رابطه مستقیمی دارند، استفاده از مواد مخدر می‌تواند باعث مشکلات روانی شود. از سوی دیگر کودکان مبتلا به بیماری ‌های روانی نیز به سمت مواد مخدر جذب می شوند درصورتی‌که والدین به ‌موقع مشکلات روانی فرزندشان را تشخیص دهند با مراجعه به روانپزشک می‌تواند مشکلات را حل کنند.

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *