یکشنبه ,۱۴ خرداد ۱۴۰۲
سرخط خبرها
خانه / آموزش / ❤️ آموزش مهارت مهربانی کردن
آموزش مهارت مهربانی کردن
آموزش مهارت مهربانی کردن

❤️ آموزش مهارت مهربانی کردن

پادکست ❤️ آموزش مهارت مهربانی کردن ؛ بشنوید :

 

اگر تو بخواهی برای مهربانی همیشه بهانه ای پیدا می شود

آموزش مهارت مهربانی کردن
آموزش مهارت مهربانی کردن

در این مقاله آموزشی قصد داریم به شما آموزش دهیم چطور می توانید مهارت مهربانی کردن را در خود تقویت کنید !

بی شک آنچه که از گذشته تا به امروز انسان هارا به یکدیگر پیوند داده است و باعث بسیاری از اتفاقات خوب در دنیا شده است چیزی نیست به جز واژه ی مهربانی .تا به حال به این فکر کرده اید که این واژه چه معنایی دارد ؟

روانشناسان تعریف جامع و کلی از مهربانی را اینگونه بیان کرده اند :

آموزش مهارت مهربانی کردن
آموزش مهارت مهربانی کردن

مهربانی یعنی کمک کردن به دیگران و ارزش دادن وتوجه به افراد بدون اینکه چشمداشتی داشته باشیم و بدون دیدن منفعت های خود .

هر فردی می تواند به گونه ای متفاوت مهربانی کند و رفتارهایی مانند بخشش ً ایثار ُ گذشت ُمدارا و قدرشناسی همه رفتارهایی هستند که اگر بدون در نظر گرفتن منفعت های خود انجام دهیم به مهربانی تعریف می شود .

لازم است ما در زندگی و روزمرگی هایمان حواسمان به خوشبختی و آرامش دیگران باشد و تا جایی که برای ما مقدور است با مهربانی کردن به این مهم دست پیدا کنیم .همه ما بی شک این حس مهربانی را تجربه کرده ایم و زمانیکه به کسی مهربانی می کنیم آنقدر روح ما آرامش پیدا می کند که هرگز نمی توانیم برای این آرامش ارزش مادی بگذاریم.

ما انسان ها دوبعد روح و جسم داریم و همانطور لازم است جسم خود را تغذیه کنیم و از مواد غذایی سالم استفاده کنیم روح ما نیز نیازمند غذای سالم است وبخشی از آن با مهربانی تامین می شود .همه ما در زندگی عاداتی داریم که شاید خیلی وقت ها نتوانستیم آن ها را ترک کنیم چه خوب است که مهربانی ها هم به صورت عادتی در بیاید که هرگز آن را ترک نتوانیم ترک کنیم .ما می توانیم بی دلیل به خیلی از افراد مهربانی کنیم و تعداد این افراد نامحدود است خانواده ُ دوستان ِ همکاران َ همسایه ِ و حتی انسان هایی که شاید ما هرگز آن ها را نبینیم شامل مهربانی ما شوند .

در ادامه این مقاله چند راه کار مفید را به شما پیشنهاد می دهیم تا بتوانید مهربانی کردن را به صورت یک عادت دربیاورید همراه ما باشید .

چند راهکار عالی برای تبدیل کردن مهربانی عادت همیشگی

آموزش مهارت مهربانی کردن
آموزش مهارت مهربانی کردن

1-صادقانه مهربانی کنید : فرض کنید شما می خواهید با تعریف و تمجید از دوستتان به او مهربانی کنید در این حالت سعی کنید دروغ نگویید و برای خوب کردن حال دوستتان واقعا از نکاتی تعریف کنید که واقعا در او وجود داشته باشد و مطمئن باشید که در این حالت حرف های شما اثر بیشتری دارد تا اینکه بخواهید او را فریب دهید .

2-تصمیم بگیرید که هر روزتان را حتی به یک نفر محبت و مهربانی کنید : بااین کارشما کم کم طعم لذت بخش مهربانی را بچشید و رفته رفته شما عادت می کنید هر روز بیشتر این کار را انجام دهید.

3-از مهربانی با خودتان غافل نشوید : یادمان باشد برای اینکه هرچیزی را در مورد دیگران انجام دهیم لازم است ابتدا آن را در خودمان پرورش دهیم تا بتوانیم در مورد دیگران هم انجام دهیم .

4-جادوی لبخند: راحت ترین راه برای مهربانی کردن به دیگران استفاده از جادوی لبخند است .البته گاهی اوقات هر برای برخی از افراد چندان هم کار ساده ای نیست .اما عادت کردن به لبخند زدن باعث می شود روحیه مهربانی هم درافراد تقویت شود .پس بهتره از همین الان شروع کنید و ادامه این مقاله را با لبخند مطالعه کنید

آموزش مهارت مهربانی کردن
آموزش مهارت مهربانی کردن

5-همیشه قدردان باشید : باید سعی کنید در طول زندگی انسان قدردانی باشید و به رفتارهای اطرافیان توجه بیشتری کنید مسلما در طول روز خیلی از افرادی که در کنار ما هستند به ما لطف و محبت می کنند اما متاسفانه ما خیلی از محبت های دیگران را نادیده می گیریم و این چندان جالب نیست . همیشه اگر کسی کوچکترین کاری را برای ما انجام داد از او تشکر کنیم .این خود ما را تبدیل به کسی می کند که مهربان تر است .

 

ممنون از نگاه مهربانتان ازاینکه با این مقاله همراه ما بودید سپاسگذاریم

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *