جمعه ,۱۱ آذر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / آموزش / ❤️ معلمین نسل امروز
معلمین نسل امروز
معلمین نسل امروز

❤️ معلمین نسل امروز

معلمین نسل امروز
معلمین نسل امروز

پادکست ❤️ معلمین نسل امروز ؛ بشنوید :

 

 

امروزه فرایند تدریس در مدارس  نسبت به چند دهه پیش کاملا متفاوت است . در گذشته معلمان بدون چون و چرا مطالب کتاب درسی را آموزش می دادند و وظیفه تفیهم آن ها را به دانش آموزان برعهده داشتند و در طول سال تنها با پرسش و پاسخ  از دانش آموزان درمی یافتند که آیا کودکان مطالب را فراگرفته اند یا خیر .می توان معلمان گذشته را درواقع سخنران معرفی کرد چرا که آموزش دادن آن ها صرفا با یک گفت و گوی یک طرفه انجام می شد .

کم کم با رشد جوامع و مقایسه سیستم های آموزشی ُ الگوهای جدید به سیستم آموزشی راه یافتند که همان روش های نوین تدریس هستند . در این نوع تدریس مشارکت دانش آموزان در کلاس درس مطرح شد و مدارس کم کم از معلم محور به دانش آموز محور تبدیل شدند .یعنی نوعی از تدریس که در آن معلمان با مشارکت دانش آموزان به تدریس مشغولند .

معلمین نسل امروز
معلمین نسل امروز

به این طریق می توان از طلایی ترین سنین کودکان شروع به شناساندن خودباروری و خلاقیت  به آن ها نمود .یعنی دانش آموزان شروع به حل مسئله نمایند ِ مشارکت گروهی داشته باشند َ با روش همیاری  کارایی یا تدریس از طریق اعضای تیم انجام شود  .پس معلمین نسل امروز  علاوه بر اینکه باید تلاش کنند تا به ارتقاء سطح علمی دانش آموزان کمک بزرگی کنند وظیفه دارند به دانش آموزان چگونه اندیشیدن و چگونه آموختن را بیاموزند تا کودکان در آینده بتوانند در مقابله با چالش هایی که در پیش روی آن هاست درست ترین رفتار را داشته باشند .

باید به این موضوع دقت کنیم که تدریس کار آسانی نیست و معلم در طول دوران تحصیل وظایف بسیاری را برعهده دارند که در ادامه ی این مقاله به تعدادی از مهمترین این وظایف  اشاره می کنیم :

معلمین نسل امروز
معلمین نسل امروز

۱-آشنایی با فناوری آموزشی

۲-آشنایی با استانداردهای جهانی کیفیت کار

۳-داشتن اطلاعات عمومی لازم

۴-تدریس نوین

۵-شرکت در دوره های ضمن خدمت

۶-آشنایی با اصول روانشناسی تربیتی

۷-داشتن طرح درسی  

۸-خلاقیت

۹-ایجاد دنیای پرسش و تخیل  در کلاس

۱۰-خطرپذیری

۱۱-درمان ناتوانی های یادگیری

موارد بسیار زیادی  وجود دارد که در لیست وظایف مهم معلمان قرار می گیرد و ما دراین مقاله به ۱۱ مورد از آن ها اشاره کردیم .

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *