یکشنبه ,۱۳ آذر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / خانواده / ❤️ شناخت علائم افسردگی عصر جدید در پدران
شناخت علائم افسردگی عصر جدید در پدران
شناخت علائم افسردگی عصر جدید در پدران

❤️ شناخت علائم افسردگی عصر جدید در پدران

پادکست ❤️ شناخت علائم افسردگی عصر جدید در پدران ؛ بشنوید :

 

در این مقاله آموزشی قصد داریم به موضوع افسردگی در پدران عصر جدید بپردازیم . همراه ما باشید

شناخت علائم افسردگی عصر جدید در پدران
شناخت علائم افسردگی عصر جدید در پدران

در دنیای جدید با وجود پیشرفت های زیادی در علم و تکنولوژی متاسفانه شاهد افزایش چشم گیر افراد افسرده در سطح جهان هستیم و بیماری افسردگی به عنوان شایع ترین بیماری روانی در جهان شناخته شده است .اینکه ما تجربه ای را به صورت کوتاه مدت داشته باشیم و کمتراز ده روز به حالت عادی برگردیم دلیل بر داشتن افسردگی نیست معمولا افسردگی حالت پایداری از احساس غم ُ اندوه ُ بدبختی ُ تنهایی و خستگی است .

افراد کم تر به سلامت روح خود توجه می کنند مثلا اگر ما یک سرماخوردگی ساده داشته باشیم سریعا به پزشک مراجعه می کنیم اما در برابر بیماری های روحی و روانی خیلی دیر و به ندرت اقدام می کنیم .

شناخت علائم افسردگی عصر جدید در پدران
شناخت علائم افسردگی عصر جدید در پدران

در رابطه با افسردگی در افرادی که به تازگی پدرشده اند باید بگوییم که افراد لازم است هرچه سریعتر این افسردگی تشخیص داده شود چرا که این افسردگی تاثیر مستقیمی بر روی فرزند خواهد داشت .گاهی پدران افسرده حتی از بغل کردن کودک خود امتناع می کنند و بررسی ها نشان داده است که علاوه بر مادران که پس از تولد کودک خود افسرده می شوند که براساس آمار این اتفاق بسیار شایع است و از هر چهار مادر یک نفر دچار این افسردگی می شوند ُپدرها هم با تعداد خیلی کم تر از مادران به این حالت دچار می شوند .در نتیجه به علت تاثیر زیاد که این افسردگی در زندگی این افراد دارد و همچنین اثرات منفی آن باعث بروز مشکلات شناختی و رفتاری در کودک می شود باید سریعا این پدران شناسایی و مداوا شوند .

علائم پدران افسرده

شناخت علائم افسردگی عصر جدید در پدران
شناخت علائم افسردگی عصر جدید در پدران
  1. این پدران اغلب خسته هستند و انگیزه ای برای کار کردن ندارند
  2. گاهی کم حرف می شوند و تمایلی ندارند در جمع باشند
  3. با کودک خود ارتباطی برقرار نمی کنند
  4. اعتماد به نفس آن ها کاهش پیدا می کنند و حتی در برخی موارد گریه می کنند
  5. گاهی پرخاشگر می شوند
  6. گاهی این افسردگی به صورت دردهای جسمانی نمود می کند
  7. در ارتباط با همسرخود دچار مشکل می شوند
  8. در محیط کاری با همکاران خود دچار مشکل رفتاری می شوند

در بالا مواردی از علائم افسردگی در پدارن را ذکر کردیم و البته باید توجه داشته باشید که در هر فردی علامت های افسردگی متفاوت است و از آنجا که اکثر مردان خود را موجوداتی کامل می دانند کمی سخت قبول می کنند که افسردگی دارند و مراجعه به روانشناس برای آن ها دشوار است اما به هر حال چاره ای نیست و خانواده ها باید تلاش کنند تا این افراد را شناسایی کرده و به روش اصولی و صحیح با مراجعه به مشاوره و روانشناس سعی در کمک به بهبود وضعیت آن ها نماید .

 

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *