جمعه ,۱۱ آذر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / روانشناسی شخصیتی / ❤️ تست هوش ریون برای کودکان پیش دبستانی
❤️ تست هوش ریون برای کودکان پیش دبستانی

❤️ تست هوش ریون برای کودکان پیش دبستانی

سلام دوستان براتون آرزوی لحظات خوشی را داریم

در این مقاله ی آموزشی قصد داریم به شما یک تست عالی برای شناخت کودکان  پیش از دبستان را معرفی کنیم  .

دوران کودکی یکی از مهم ترین دوران زندگی هر فردی است و در این سنین می توان با انجام تست و آزمون های مختلف برخی از ویژگی ها و توانایی ها و یا اختلالات و ضعف های کودکان را شناخته و با بررسی آن ها به کودک کمک کنیم مسیر رشد و توسعه ی خود را بسیار عالی سپری کند .

تست هوش برای کودکان پیش دبستانی  چه ضرورتی دارد ؟

این تست کمک می کند تا ما متوجه شویم کودک در فهم و درک مفاهیم برای یادگیری چقدر توانایی دارد و فهم مسائل برای او چگونه است از طرفی می توان  میزان سازگاری کودک را با محیط سنجید .

برای سنجیدن هوش کودک تست های زیادی وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تست هوش بوناردل

1.تست هوش ریون

2.تست هوش وکسلر

3.تست هوش آدمک

4.تست هوش بوناردل

5.تست هوش چندگانه ی گارنر

6.تست هوش کتل

 

در ادامه همراه ما باشید تا یکی از این  آزمون ها را به شما توضیح دهیم .

❤️ تست هوش ریون برای کودکان پیش دبستانی

تست هوش ریون

این تست  ما را یاری می کند  که بفهمیم کودک در برخورد با محرک ها ی مختلف چگونه می تواند رابطه ی غیر کلامی ایجاد کند. کودک در این تست به صورت غیرکلامی به سوالاتی که در قالب اشکال تصاویر در آمده است پاسخ می دهد . به کودک تصاویری نشان داده می شود و در مدت زمان معین کودک باید رابطه و تناسب بین تصاویر را پیدا کند .

این تست شامل سه مجموعه  A , Ab ,B است هر مجموعه 12 ماده دارد .یعنی این آزمون دارای 36 تصویر است  که می توان از آن برای تست کودکان 5 الی 11 سال استفاده کرد .

گاهی از این آزمون برای محک زدن برزگسالانی که محدودیت های ذهنی هم دارند استفاده می شود .

در این آزمون از یک تصویر قمستی برش داده می شود و قسمت برش داده شده به همراه 5 مورد دیگر در  بین گزینه های پیشنهادی برای پاسخ به کودک نشان داده می شود .و اوباید تشخیص دهد که کدام یک ازین 6 تکه تصویر را کامل می کند .

با حل هر سوال ماتریس ها دشوارتر می شوند . زمان پیشنهادی برای این آزمون 30 دقیقه در نظر گرفته شده است .

این آزمون استدلال انتزاعی کودک را می سنجد و همچنین به سنجش هوش سیال و هوش عمومی کودک کمک می کند .
به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *