دوشنبه ,۱۱ مهر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / آموزش / ❤️ روانشناسی رنگ ها
روانشناسی رنگ ها

❤️ روانشناسی رنگ ها

همه ما در زندگی به چیزهای خاصی علاقمند هستیم؛ رنگ‌ های خاص، لباس‌ های خاص، غذا های خاص، کتاب‌ های خاص و یا تفریحات خاص. همه این موارد نشان از مواردی است که از درون ما نشأت می‌گیرد و می‌تواند به ناخودآگاه ذهن ما مربوط شود.

پادکست ❤️ روانشناسی رنگ ها ؛ بشنوید :

 

 

رنگ‌ها یکی از موضوعات روان ‌شناسی است که افراد به آن علاقه مند هستند و حتی برای درمان بیماری‌ ها و اختلالات روانی به کار می‌رود. زیرا رنگ ‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی انسان‌ ها نقش دارند.

روان‌شناسان اعتقاد دارند؛ علاقه افراد به رنگ ها می تواند بیانگر خصوصیانت اخلاقی و روانی افراد باشد. رنگ‌هایی مانند قرمز، زرد و نارنجی باعث ایجاد احساساتی چون آسایش، خصومت و عصبانیت می شود در حالی‌که رنگ‌هایی مثل آبی، سبز و بنفش احساس آرامش و به همان اندازه غم و ناراحتی را ایجاد می‌کند.

آبی

رنگ آبی رنگ مورد علاقه اکثریت مردم جهان است. افرادی که به این رنگ علاقه دارند آدم‌های احساساتی صلح‌جو و آرام هستند. طرفداران این رنگ افرادی صادق هستند.

با استفاده از این رنگ می‌توان احساسات و هیجانات خود را کنترل کرد زیرا رنگ آبی باعث می‌شود تا بدن مواد شیمیایی آرامش‌ بخش تولید کند. بنابراین برای اتاق خواب کودکان بسیار مناسب است. افراد علاقمند به رنگ آب،ی پشتکار زیادی دارند و همیشه در کارهای خود نظم و ترتیب دارند. البته این افراد میل به تنهایی دارند.

سبز

افراد تحت تأثیر رنگ سبز احساس سلامتی می‌کنند، این افراد در خوبی کردن به دیگران بسیار سخاوتمند هستند. افرادی که به رنگ سبز علاقه دارند شخصیتی کامل و مثبت دارند و در اثبات مسائلی که برایشان اهمیت دارد اراده و پشتکار بالایی از خود نشان می دهند.

البته گاه نسبت به دیگران ایرادگیر می‌شود و آن‌ ها را به شدت مورد انتقاد قرار می‌دهند. افرادی که به رنگ سبز علاقه دارند مشاوران شگفت ‌انگیز و شنوندگان خوبی برای اطرافیان هستند.

سفید

سفید رنگی مترادف با خلوص، بی‌گناهی و پاکیزگی است. افرادی که این رنگ را دوست دارند به دنبال خلاقیت صلح و آرامش هستند. رنگ سفید سادگی، جوانی، سردی و بی حسی را نیز تداعی می‌کند.

روانشناسی رنگ ها

صورتی

صورتی رویایی‌ترین رنگ و رنگ آرامش است که بیشتر دختران به آن علاقه دارند. افرادی که صورتی رنگ مورد علاقه  آن ها است؛ نیاز دارند تا دیگران دوستشان داشته باشند تا احساس امنیت کنند. این افراد به طور طبیعی آرام هستند، اما دوست ندارند احساسات خود را بروز بدهند. افراد علاقه ‌مند به این رنگ، درد دیگران را بخوبی درک می‌کنند و با اطرافیان خود با لطف و ملایمت رفتار می‌کنند.

قرمز

قرمز رنگ شجاعت، قدرت، انرژی، هیجان، گرما و حس مبارزه است. افراد علاقمند به رنگ قرمز بلند پرواز، پرشور و پرخاشگر هستند. قرمز پرشورترین رنگی است که سبب سریع‌تر شدن ضربان قلب می شود. افرادی که رنگ قرمز را دوست دارند تند، شجاع و کمی عجول هستند. این افراد ممکن است بارها در عشق شکست بخورد.

بنفش

بنفش رنگی مرموز، احساسی و افسانه‌ای است که نمادی از رمز و راز، خیال‌پردازی، ثروت، فتنه‌گری و شعبده بازی می باشد. افراد علاقه ‌مند به رنگ بنفش بسیار باهوش هستند اما افرادی نامنظم هستند. این افراد دوست دارند که در مقام قدرت قرار بگیرند. افرادی با اراده و تا حدی کله شق که قبل از دیگران به خودشان توجه می کنند.

زرد

رنگ زرد تمرکز را افزایش می‌دهد. افرادی که رنگ زرد را دوست دارند حس شوخ ‌طبعی قوی دارند. تخیلی عمل می کنند، عاشق صحبت کردن هستند و همیشه حرفی برای گفتن دارند. این افراد بسیار شوخ طبع و بسیار اجتماعی هستند. افراد علاقه ‌مند به رنگ زرد همیشه در جستجوی پیشرفت و ترقی هستند و به دنبال این هستند که چیزهای تازه‌ای را کشف کنند ،دوست دارند مورد احترام قرار بگیرند و به مقام های بلند دست یابند.

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *