پنج شنبه ,۱۴ مهر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / پادکست / ❤️ آموزش زبان تشکر به کودکان
آموزش زبان تشکر به کودکان
آموزش زبان تشکر به کودکان

❤️ آموزش زبان تشکر به کودکان

پادکست ❤️ آموزش زبان تشکر به کودکان ؛ بشنوید :

 

 

یکی از رفتارهای مهمی که کودکان از سنین خیلی پایین یعنی ۳-۴ سالگی به بعد لازم است یاد بگیرند تشکر کردن و قدردانی از دیگران است اما باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که والدین و اطرافیان نزدیک کودک سهم بزرگی در فراگرفتن این  موضوع دارند .

آموزش زبان تشکر به کودکان
آموزش زبان تشکر به کودکان

بدون شک اگر شما به عنوان والدین یک کودک انسان قدردانی نیستید به هیچ عنوان تلاش نکنید که این ویژگی را در کودکتان پرورش دهید چراکه شما دقیقا الگوی رفتاری او خواهید بود فرض کنید خاله کودکتان در مقابل چشمان او به شما هدیه ای می دهد و شما بعد از باز کردن آن شروع می کنید به غرغر کردن و شاید اصلا حواستان به کودکتان نباشد اما باید بدانید در این موقع کودک رفتار شما را می بیند و از آن الگوبرداری می کند .

پس برای ایجاد حس قدردان بودن در کودک بعد از اینکه کاملا به او به صورت گفتاری توضیح دادید که وقتی کسی به او چیزی می دهد حالا فرقی ندارد که یک لیوان أب باشد یا هدیه ی تولدش  لازم است که از آن فرد تشکر کند .

آموزش زبان تشکر به کودکان
آموزش زبان تشکر به کودکان

لازم است گاهی برای تقویت این حس در کودکان به صورت نمایشی زمانی که حواس کودک به شماست  این کار را انجام بدهید  .سعی کنید به کودک خود این حس را القا کنید که رفتارهای او را می بینید و زمانیکه او در پاسخ به کاری که دیگران برایش انجام می دهند تشکر می کند او را تحسین کنید .

همانطور که اشاره شد والدین نقش مستقیم را در تربیت کودکام خود دارند و کودکان از آن ها به عنوان اولین الگوی رفتاری ُ الگوبرداری می کنند .پس باید تمام این آموزش ها را در ابتدا در محیط صمیمی خانواده به او بدهید که کودک کاملا آماده باشد و در رویارویی با افراد کاملا قدردان رفتار کنند .

آموزش زبان تشکر به کودکان
آموزش زبان تشکر به کودکان

بهترین راه این است که در طول روز هرچیزی را که از کودک می گیرید سریعا از او تشکر کنید .بی شک کودک معنی این کلمه را نمی فهمد اما یاد می گیرد که هرچیزی را کسی به او بدهد لازم است از این کلمه استفاده کند .

از همراهی شما با این مقاله آموزشی سپاسگذاریم

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *