جمعه ,۱۱ آذر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / آموزش / ❤️ چگونه باید با همسر خود رفتار کنیم؟
چگونه باید با همسران خود رفتار کنیم
چگونه باید با همسران خود رفتار کنیم

❤️ چگونه باید با همسر خود رفتار کنیم؟

رفتار با همسر را می توان به چند بخش تقسیم کرد که همه ی آن ها به شرایطی بستگی دارد که ما درآن قرار داریم گاهی ممکن است همسر ما به تنهایی مخاطب ما باشد و ما رفتارهایی را انجام دهیم که شاید جالب نباشد در جمع چنین رفتارهایی را داشته باشیم، بی شک در مقابل با خانواده ی همسر هم لازم است رفتارهای مناسبی را داشته باشیم .

پادکست ❤️ چگونه باید با همسر خود رفتار کنیم ؛ بشنوید :

 

 

چگونه باید با همسران خود رفتار کنیم
چگونه باید با همسران خود رفتار کنیم

همچنین در مقابل فرزندان یا همکاران همسرمان بی شک هرکدام از ما باید بیاموزیم که با توجه به اینکه در چه شرایطی هستیم چگونه باید با همسرخود رفتار کنیم و اصولا زوج هایی در زندگی مشترک خود موفق ترند که به خوبی بتوانند رفتار خود را در موقعیت های مناسب نسبت به همسرخود کنترل نمایند .همه ما شاهد این هستیم که زندگی مشترک وابسته به همین رفتارهاست و گاهی می بینیم که رفتار نامناسبی هرچند بی اهمیت چنان اهمیت پیدا می کند که حتی پایه های زندگی مشترک را می لرزاند پس باید همیشه به این نکته دقت کنیم که در برخورد با همسرمان همیشه معقولانه عمل کنیم .

چگونه باید با همسران خود رفتار کنیم
چگونه باید با همسران خود رفتار کنیم

باید نحوه صحبت کردن با همسرمان را بیاموزیم و بدانیم که در جمع چگونه رفتارهایی داشته باشیم .همیشه سعی کنیم نقاط ضعف و قوت اورا شناسایی کنیم و اشاره کردن به نقاط ضعف او پرهیز کنیم بلکه سعی کنیم کاملا دوستانه به او کمک کنیم تا نقاط ضعف خود را تقویت کند.

چگونه باید با همسران خود رفتار کنیم

یکی از نکات مهمی که باید توانایی آن را در خود پرورش دهیم این است که یاد بگیریم در هنگام عصبانیت چه رفتاری داشته باشیم. چراکه با توجه به شرایط جامعه و مشغله های زندگی، افراد کم تر صبور هستند و ممکن است کوچکترین موضوعی باعث عصبانیت شود و در این شرایط باید با توجه به آشنایی که از روحیات همسرخود داریم بهترین رفتار را انجام دهیم .

عواملی زیادی وجود داد که به تداوم زندگی مشترک کمک می کنند که به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد :

چگونه باید با همسران خود رفتار کنیم
چگونه باید با همسران خود رفتار کنیم

۱-گذشت کنید

۲-کم توقع باشید

۳-صبور باشید

۴-مثبت نگر باشید

۵-محبت پذیر و قهر گریز باشید

۶-مشوق هم باشید

۷-محیط خانواده را با صفا کنید

۸-صادق باشید

۹-به نیازهای هم توجه کنید

۱۰-قدرشناس باشید

 

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *