پنج شنبه ,۱۴ مهر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / آموزش / ❤️ چگونه می توانیم پدر و مادر شویم؟
چگونه می توانیم پدر و مادر شویم
چگونه می توانیم پدر و مادر شویم

❤️ چگونه می توانیم پدر و مادر شویم؟

پادکست ❤️ چگونه می توانیم پدر و مادر شویم ؛ بشنوید :

 

 

در این مقاله آموزشی قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه می توانیم پدر و مادر شویم ؟

چگونه می توانیم پدر و مادر شویم
چگونه می توانیم پدر و مادر شویم

بعد از پیوند زناشویی یکی از تصمیمات مهمی که زن و شوهر می گیرند این است که وارد مرحله ی جدیدی از زندگی شوند یعنی آن ها قرار است در جایگاه جدیدی قرار بگیرند و این بار به عنوان  پدر و مادر ایفای نقش کنند .

این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست که یکی از سخترین و تامل برانگیزترن وظایف در زندگی بشر مسئولیت پدر با مادر شدن است . خیلی از افراد حتی قبل از اینکه تصمیم بگیرند ازدواج کنند بارها و بارها به این فکر می کنند که آیا می توانند  از پس مسئولیت هایی که به عهده ی پدر و مادر است بربیایند یا نه و این امر کاملا طبیعی است .براین اساس عده ای از افراد تمام تلاش خود را می کنند تا بتوانند

 دغدغه های مالی و معنوی  همیشه برای افراد وجود داشته و از عواملی است که ورود افراد را به جایگاه پدر و مادر شدن تحت کنترل قرار می دهد .

چگونه می توانیم پدر و مادر شویم
چگونه می توانیم پدر و مادر شویم

بی شک همه ی افراد زمانیکه تصمیم می گیرند پدر و مادر شوند همیشه تمایل دارند که پدر و مادر موثری برای فرزندان خود داشته باشند و در تربیت فرزندان خود موفق شوند .کاملا بدیهی است که به ندرت پدر و مادری می توانند کودکی را پرورش دهند که از همه لحاظ کامل و بی نقض باشد  ما لازم است  به عنوان پدر و مادر  تمام سعی و تلاش خود را برای تربیت کردن فرزندان خود انجام دهیم . چه بسا که والدین در تربیت فرزندان خود بسیاری از تجربه ها را با آزمون و خطا بدست بیاورند .

پدر و مادرها الگوهای بزرگی برای فرزندان هستند .و شاید هرچقدر ما تلاش کنیم با حرف زدن به صورت شفاهی رفتاری را به کودک آموزش دهیم کودک بیشتر از گوش دادن به حرف های ما به رفتار ما توجه می کند پس برای تربیت فرزندان به شیوه سالم ابتدا باید به رفتار خودمان نگاه کنیم .باید این نکته را در نظر داشته باشیم که خیلی از افراد شاید به اسم پدر و مادر باشند و هیچ تلاشی برای تربیت فرزندان خود نکنند .

چگونه می توانیم پدر و مادر شویم
چگونه می توانیم پدر و مادر شویم

پدر و مادر تنها پناهگاه امن برای کودکان هستند که بعد از ورود کودکان به مدرسه معلم هم به این جمع اضافه می شوند که ما باید به عنوان والدین یاد بگیریم با کودکان خود حرف بزنیم و به او حس امنیت بدهید .حالات مختلف کودک خشم  ُحس رضایت و حساسیت های او را بشناسید تابتوانید به او در جهت رشد شخصیتش یاری کنید .

چگونه می توانیم پدر و مادر شویم
چگونه می توانیم پدر و مادر شویم

زمانیکه در جایگاه پدر و مادر قرار می گیریم لازم است تمام تلاش خود را انجام دهیم تا از او فردی شایسته بسازیم.

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *