جمعه ,۱۱ آذر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / روابط اجتماعی / ❤️ هشت گام رهایی از تنهایی
رهایی از تنهایی

❤️ هشت گام رهایی از تنهایی

سلام خدمت همراهان عزیز، امروز با یک مقاله کاربری با نام رهایی از تنهایی همراه شما عزیزان هستیم.

آیا تا به حال احساس تنهایی کرده اید؟

ممکن است هر فردی در زندگی شخصی خود احساس تنهایی کرده باشد. افراد زیادی بر این باور هستند که تنهایی یعنی نبودن در جمع های مختلف؛ این باور اشتباه است. چه بسا مردان و زنان بسیاری در خانواده های پرجمعیت زندگی می کنند که آن ها هم دچار حس تنهایی هستند و همچنین همسرانی که با وجود حضور همسرشان باز هم تنهایند.

گاهی اوقات، دنیا مکان غریبی برای زندگی خواهد شد. ممکن است در جمعی نشسته باشید و حس کنید که دور و برتان را انسان نماها پر کرده اند، با وجود این همه آدم، شما از درون احساس تنهایی و خالی بودن خواهید کرد.

با فهمیدن این نکته حس غریبی به شما دست خواهد داد. ممکن است احساس بیهودگی بر شما حاکم شود و سراسر وجودتان شروع به لرزیدن کند. بهتر است خودتان را از این مکان ها بیرون بکشید. چرا باید زمانی که می توانید با احساس بیهودگی مبارزه کنید، به سراغ تنهایی بروید؟

ممنون که تا اینجای مقاله با وبسایت وجداندار همراه بودید.

اولین گام، احساس قبولی است.

همه ما می دانیم که تنها به دنیا می آییم و تنها هم از دنیا خواهیم رفت. این دنیا پر شده از آدم های خوب، بد، سفید، خاکستری و سیاه. خیلی ها به ما علاقه مندند و با بودن در کنار ما لذت می برند، اما در نهایت باید بدانیم که تنهاییم و مسئول عملکرد خودمان هستیم.

گام دوم، انتخاب ماست.

باید بدانید که اگر احساس تنهایی می کنید انتخاب شخصی خودتان و شیوه زندگی تان است. مهم ترین عوامل تنهایی، کارهای یکنواخت و خسته کننده ای هست که به صورت روزانه، یک جا نشینی و دوری از معاشرت با دیگران انجام می شوند. سعی کنید به این سوال جواب صادقانه دهید : چرا انسان خسته کننده ای هستید.

گام سوم، رهایی از گذشته است.

اشک ریختن برای گذشته و چنگ زدن به آنچه که از دست رفته و امیدی به بازگشتش وجود ندارد، کار ناشایستی است. گذشته تنها در صورتی به به درد شما خواهد خورد که از آن درس بگیرید و اشتباهات گذشته را تکرار نکنید.

گام چهارم آشتی با بهترین دوستتان است.

خداوند بخشنده، بهترین دوست و همراه ما است که هیچ احتیاجی به ما نداشته اما از توجه ما به خودش بهترین استقبال را به عمل خواهد آورد. دوستی تان را با او تقویت کنید. نه به این منظور که نماز و روزه تان را بیشتر کنید. همه ما می دانیم که چطور دل عزیزانمان را شاد کنیم و باعث خرسندی و رضایت خاطر آن ها شویم. کارهایی انجام دهید که خداوند خود را بنده عزیز خود پندارد.

گام پنجم مهربانی باخودتان است.

دست از سخت گیری و آزار خود بردارید به خودتان سخت نگیرید. بهتر است کمی به خودتان راحت باشید.

گام ششم معاشرت با دیگران است.

از معاشرت با همسایه ها، همکاران و اعضای خانواده هراس نداشته باشید. سعی کنید جایی برای نزدیکان و آشنایان خود در قلبتان باز کنید و بدون احساس ترحم و جلب توجه، به همه مهربانی کنید. محبت معجزه غیر قابل انکار است. می توانید از افرادی که دوست دارید با آنها معاشرت کنید لیست تهیه کنید و راه های برقراری ارتباط با آنها را بیابید. بهترین راهکار پیدا کردن نقاط مشترک و علایق مشابه است.

گام هفتم پیشی گرفتن در سلام کردن است.

مسابقه سلام کردن را شروع کنید. سعی کنید اولین نفر شما باشید که به دیگران سلام می کنید.

گام آخر افشای خودتان است.

اشتباه نکنید، افشا منظور بازگو کردن اسرارتان نیست. همه ما برای خودمان رازهایی داریم که از آن ها به بهترین وجه محافظت می کنیم. منظور بازگو کردن علایق و سلیقه هایتان برای دیگران است. خود افشایی یکی از تضمین شده ترین راه های آغاز یک ارتباط موثر است.

سپاس از همراهی شما عزیزان با این مقاله.

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *