پنج شنبه ,۱۴ مهر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / خانواده / ❤️ خانواده بدون معنی خانواده
خانواده بدون معنی خانواده
خانواده بدون معنی خانواده

❤️ خانواده بدون معنی خانواده

پادکست ❤️ خانواده بدون معنی خانواده ؛ بشنوید :

 

 

خانواده بدون معنی خانواده
خانواده بدون معنی خانواده

در این مقاله آموزشی قصد داریم در رابطه با بنیان خانواده صحبت کنیم و به موضوع خانواده بدون معنی خانواده بپردازیم همراه ما باشید تادر ابتدا تعریف جامعی از خانواده بیان کنیم .

در فرهنگ معین از خانواده به عنوان اجتماعی از افراد که با هم پیوند سببی و نسبی دارند و در زیر یک سقف با هم زندگی می کنند، معرفی شده است.

دیدگاه روانشناسی در رابطه با خانواده هم نزدیک به همان تعریفی است که  در فرهنگ معین از آن یاد شده است .

خانواده بدون معنی خانواده
خانواده بدون معنی خانواده

خانواده اولین نهاد اجتماعی است که به لاتین Family   نامیده می شود .

تولد و مرگ همه ی انسان ها به جز موارد استثنا در خانواده ها اتفاق می افتد .آنچه که در مراحل باعث به وجود آمدن شرایط گوناگون  بر نهادهای دیگر می شود خانواده است . همه ما می دانیم که افرادی که در خانواده با ویژگی های مثبت و با توجه به ارزش های انسانی و اجتماعی بزرگ می شوند بی تردید این موارد را به اجتماع منتقل می کنند و برعکس افرادی هم که خصوصیات منفی را در نهاد خانواده می آموزند با وارد شدن در اجتماع این ویژگی های منفی را در اجتماع رها می کنند و اثرات منفی را در جامعه پرورش می دهند .

در کنار تمام افرادی که تشکیل خانواده می دهند و با به دنیا آمدن فرزندان خانواده ی خود را به معنای واقعی بسط می دهند افرادی هستند که به ظاهر تشکیل خانواده میدهند .

نمونه ی این خانواده ها در کشور هلند بیشتر به چشم می خورد به طوری که در این کشور از هر 5 زوج 1 زوج تصمیم به ادامه ی زندگی با فرزندار شدن را می گیرند .حال سوالی که پیش می آید این است که آیا این نوع خانواده ها را واقعا می توان به معنای واقعی خانواده در نظر گرفت ؟

البته در هرکشوری معنا و مفهومی خاص از خانواده بیان شده است مثلا در کشور فنلاند هریک از موارد زیر خانواده محسوب می شوند :

خانواده بدون معنی خانواده
خانواده بدون معنی خانواده

1-افرادی که با ازدواج رسمی تشکیل خانواده می دهند

2-افرادی که بدون ازدواج رسمی با هم زندگی می کنند

3-فرزند یا فرزندان زیر 18 سال که به همراه  یکی یا هردو والدین خود زندگی می کنند

اما در کشور ما ایران تلاش بسیار زیادی شده است که خانواده به آن صورتی که تعریف کرده ایم یعنی پیوند افراد به صورت شرعی و رسمی تشکیل شود. در ایران به تشکیل نهادخانواده بدون رسمیت شناختن آن خانواده نمی گویند بلکه به آن درهم آمیختگی می گویند .

معنا و مفهوم خانواده در کشورهای اروپایی به گونه ای متفاوت تر است به طوری که افراد همجنس گرا هم حق این را دارند که باهم تشکیل خانواده دهند و اخیرا حتی به آن ها اجازه داده شده که فرزندخوانده هم برای خود بگیرند .

اخیرا در کشور ما هم به ندرت دیده می شود که بنابه دلایل گوناگون برخی از جوانان تشکیل خانواده می دهند البته بدون عبور از پل های قانونی و رسمی که متاسفانه این افراد بدون اینکه آگاه باشند آسیب های جبران ناپذیری خواهند دید .

 

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *