دوشنبه ,۱۸ اسفند ۱۳۹۹
سرخط خبرها
خانه / کودک / ❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان
❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان

❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان

اهمیت به تربیت کودکان می توانید نقش اساسی و تعیین‌ کننده‌ای را در زندگی آینده آن‌ ها ایفا کند.

❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان

دوران کودکی دورانی حساس و مهم در یادگیری کودکان است. در این دوران آموزش به کودکان به سرعت، عمیق و آسان‌ انجام میگیرید.

توانایی کودکان در جنبه‌های گوناگون و در دوره‌های مختلف رشد شکوفا خواهد شد. این توانایی ها پایه ی اصلی شخصیت آن‌ها را شکل می دهد.

سلامت روانی و اهمیت به آموزش صحیح به کودکان در عصر حاضر نیازمند سازمان‌دهی می باشد.
در نظر داشته باشید که مسائل مختلف در سیاست‌های یکپارچه در زمینه مراقبت و رشد کودکان خردسال و سیاست‌های پیشگیری و مراقبت از کودکان نیازمند به حمایت ویژه در زمینه‌های حقوق کودک، آموزش خودمراقبتی، استانداردهای آموزشی، مهارت‌های زندگی، اهمیت رسانه بر تربیت و رشد کودکان و محیط زندگی ایمن می باشد.

آموزش مسائل مختلف به کودکان اهمیت بسزایی دارد، به طوری ‌که در زندگی افراد و حتی امور روزانه آن‌ها به‌خوبی نمایان است. اهمیت این موضوع به قدری است که باید آموزش را از کودکی و به خصوص پیش‌دبستانی آغاز کرد، زیرا هرچه کودک در این دوران بیاموزد در دوره‌های بعدی زندگی خود به آن ها تکیه خواهد کرد.

دوران پیش‌دبستانی به دوران یادگیری معروف است و تأثیر زیادی بر زندگی افراد می‌گذارد.

❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان

فراموش نکنید که آموزش در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، تربیتی و… به کودکان می بایست با لحنی دلنشین و هوشمندانه توام باشد.

می‌توانید در این خصوص از قصه، داستان و بازی کمک بگیرید تا تأثیرگذاری را به مراتب افزایش دهد.

تعلیم و تربیت فقط وظیفه مربیان و مسئولان آموزش و پرورش نیست، بلکه قبل از آن خانواده به عنوان اولین نهاد نقش مهمی در آموزش فرزندان دارد.

در واقع خانواده آموزش‌های لازم از جمله مهارت‌های زندگی، اعتماد به خود و خانواده، تصمیم‌گیری، حل مسئله، برقراری ارتباطات اجتماعی و قدرت نه گفتن را به فرزند خود ارائه می دهد.

کودک در مدرسه نیز ضمن بهره‌گیری از این آموزش‌ها مشارکت گروهی را آموخته و توانایی هایش را در تمام ابعاد دینی، علمی، آموزشی و اجتماعی پرورش می دهد. مدرسه میتواند استعدادهای کودکان را شناسایی و شکوفا سازد.

کودکان قبل از ورود به مدرسه رفتارها و مهارت‌های گوناگونی را توسط خانواده خواهند آموخت و با آموزه‌های خود به مدرسه وارد می‌شوند. ضرورت دارد که والدین به فرزندان خود آموزش های صحیح و مناسبی را داده باشند.

کودک باید از سمت خانواده و مدرسه مورد حمایت قرار گیرد تا از آسیب‌های اجتماع در امان باشد.

در حال حاضر کودکان امروز آرام نیستند و در بسیاری از مواقع پرخاشگر هستند. از این رو خانواده نقش مهمی را در سلامت کودک ایفا می کند. خانواده باید با آموزش‌های خود و حفظ آرامش و امنیت، محیط خانه را برای فرزندان آماده سازند.

 

❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان

 

سخن آخر : والدین باید با معلمان و اولیای مدرسه همکاری داشته باشند و در یادگیری و کاهش دغدغه‌ و استرس کودکان او را راهنمایی کنند.
به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فایزه وجداندار faeze vejdandar

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فایزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

اینو دیدی ؟

بیماری های روانی در کودکان

❤️ بیماری های روانی در کودکان

به این نوشته امتیاز بدید

انواع تیپ شخصیتی مردان

❤️ انواع تیپ شخصیتی مردان

به این نوشته امتیاز بدید

اولین نشانه های مشکلات روانی در کودکان

❤️ اولین نشانه های مشکلات روانی در کودکان

به این نوشته امتیاز بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *