پنج شنبه ,۱۴ مهر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / کودک / ❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان
❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان

❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان

اهمیت به تربیت کودکان می توانید نقش اساسی و تعیین‌ کننده‌ای را در زندگی آینده آن‌ ها ایفا کند.

❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان

دوران کودکی دورانی حساس و مهم در یادگیری کودکان است. در این دوران آموزش به کودکان به سرعت، عمیق و آسان‌ انجام میگیرید.

توانایی کودکان در جنبه‌های گوناگون و در دوره‌های مختلف رشد شکوفا خواهد شد. این توانایی ها پایه ی اصلی شخصیت آن‌ها را شکل می دهد.

سلامت روانی و اهمیت به آموزش صحیح به کودکان در عصر حاضر نیازمند سازمان‌دهی می باشد.
در نظر داشته باشید که مسائل مختلف در سیاست‌های یکپارچه در زمینه مراقبت و رشد کودکان خردسال و سیاست‌های پیشگیری و مراقبت از کودکان نیازمند به حمایت ویژه در زمینه‌های حقوق کودک، آموزش خودمراقبتی، استانداردهای آموزشی، مهارت‌های زندگی، اهمیت رسانه بر تربیت و رشد کودکان و محیط زندگی ایمن می باشد.

آموزش مسائل مختلف به کودکان اهمیت بسزایی دارد، به طوری ‌که در زندگی افراد و حتی امور روزانه آن‌ها به‌خوبی نمایان است. اهمیت این موضوع به قدری است که باید آموزش را از کودکی و به خصوص پیش‌دبستانی آغاز کرد، زیرا هرچه کودک در این دوران بیاموزد در دوره‌های بعدی زندگی خود به آن ها تکیه خواهد کرد.

دوران پیش‌دبستانی به دوران یادگیری معروف است و تأثیر زیادی بر زندگی افراد می‌گذارد.

❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان

فراموش نکنید که آموزش در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، تربیتی و… به کودکان می بایست با لحنی دلنشین و هوشمندانه توام باشد.

می‌توانید در این خصوص از قصه، داستان و بازی کمک بگیرید تا تأثیرگذاری را به مراتب افزایش دهد.

تعلیم و تربیت فقط وظیفه مربیان و مسئولان آموزش و پرورش نیست، بلکه قبل از آن خانواده به عنوان اولین نهاد نقش مهمی در آموزش فرزندان دارد.

در واقع خانواده آموزش‌های لازم از جمله مهارت‌های زندگی، اعتماد به خود و خانواده، تصمیم‌گیری، حل مسئله، برقراری ارتباطات اجتماعی و قدرت نه گفتن را به فرزند خود ارائه می دهد.

کودک در مدرسه نیز ضمن بهره‌گیری از این آموزش‌ها مشارکت گروهی را آموخته و توانایی هایش را در تمام ابعاد دینی، علمی، آموزشی و اجتماعی پرورش می دهد. مدرسه میتواند استعدادهای کودکان را شناسایی و شکوفا سازد.

کودکان قبل از ورود به مدرسه رفتارها و مهارت‌های گوناگونی را توسط خانواده خواهند آموخت و با آموزه‌های خود به مدرسه وارد می‌شوند. ضرورت دارد که والدین به فرزندان خود آموزش های صحیح و مناسبی را داده باشند.

کودک باید از سمت خانواده و مدرسه مورد حمایت قرار گیرد تا از آسیب‌های اجتماع در امان باشد.

در حال حاضر کودکان امروز آرام نیستند و در بسیاری از مواقع پرخاشگر هستند. از این رو خانواده نقش مهمی را در سلامت کودک ایفا می کند. خانواده باید با آموزش‌های خود و حفظ آرامش و امنیت، محیط خانه را برای فرزندان آماده سازند.

 

❤️ آموزش و سلامت روانی کودکان

 

سخن آخر : والدین باید با معلمان و اولیای مدرسه همکاری داشته باشند و در یادگیری و کاهش دغدغه‌ و استرس کودکان او را راهنمایی کنند.
به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *