جمعه ,۱۱ آذر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / خانواده / ❤️ ارتباط با نوجوانان
❤️ ارتباط با نوجوانان

❤️ ارتباط با نوجوانان

اهمیت دوره ی نوجوانی  از آنجایی که به عنوان حساس ترین دوره  در زندگی افراد تعریف شده است بر کسی پوشیده نیست . ما هم این دوران را گذرانده ایم و تا حدودی با چالش های این دوران دست و پنجه نرم کرده ایم . دوران نوجوانی دوران بلوغ فرد است و با توجه به تغییرات درونی و ظاهری  که در فرد ایجاد می شود رو حیات فرد کاملا تحت تاثیر قرار می  گیرد . در اغلب نوجوانان در این سن نوعی سرکشی در افراد دیده می شود که با رفتارهای مناسب  دیگران می توان این سرکشی را به شیوه ای درست از بین برد .

❤️ ارتباط با نوجوانان

پس باید حتما دقت داشته باشیم که در این دوران بیشتر از هر زمان دیگری فرزندمان با چالش ها روبه رو است .

 

❤️ ارتباط با نوجوانان

 

اما این موضوع بر کسی پوشیده نیست که با پیشرفت علم و تکنولوژی در گذر زمان نوجوان هایی با ویژگی های جدید ظاهر می شود .می توان به صورت کلی گفت که سنین نوجوانی ،سنین حساسی است اما در دوره های مختلف نوجوانان با چالش های جدیدی  مواجه می شوند .که در این مقاله لازم است به نقش شبکه های اجتماعی در زندگی نوجوانان هم اشاره کرد .

با گسترده تر شدن شبکه های اجتماعی در کشور ما ایران ،مسئولیت بزرگی بر دوش تمام کسانی است  که در شکل گیری شخصیت نوجوان نقش دارند که خانواده و جامعه به شدت در این امر تاثیر گذار است .

با توجه به اهمیت این دوره در زندگی افراد در این مقاله ما قصد داریم به شما عزیزان آزمون هایی  را معرفی کنیم که توسط این آزمون ها به مقدار قابل توجهی بتوانید با نوجوان ارتباط برقرارکنید و تا حدودی بتوانید شخصبت نوجوان خود را بشناسید . این آزمون های برای رده ی سنی 12 سال به بالاست .

 

❤️ ارتباط با نوجوانان

 

  1. مقیاس DASS-42
  2. پرسشنامه استرس هری
  3. پرسشنامه افسردگی کلدبرگ
  4. پرسشنامه ارزش‌های شوارتز
  5. مقیاس هویت قومی چندگانه

❤️ ارتباط با نوجوانان

دوستان و همراهان گرامی موارد نام برده شده تعدادی پرسشنامه است که شما می تواند با انجام دادن هر کدام از آن ها تا حدودی شخصیت نوجوان خود را بشناسید .همانطور که در سایر مقالات هم ذکر شد دقت داشته باشید که این آزمون ها به تنهایی نمی توانند بیانگر این موضوع باشد و شناختن ویژگی های رفتاری نوجوانان نیاز به بررسی های پیچیده تری دارد که بی شک لازم است در این زمینه با مشاور و متخصص در این حوزه مشورت کرد و زیر نظر چنین فردی بتوان اختلالات نوجوان خود را شناسایی کرد و دراین راستا تلاش کنیم تا برای آن راه حلی پیدا کنیم .

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *