پنج شنبه ,۱۶ تیر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / همه مقالات / مطالعه روشی تازه برای درمان کودکان اوتیسم در دانشگاه تهران

مطالعه روشی تازه برای درمان کودکان اوتیسم در دانشگاه تهران

رای نخستین بار در کشور، روشی تازه برای درمان کودکان اوتیسم در دانشگاه تهران مورد مطالعه قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، براساس این تحقیق، تمرینات مداخله‌ای اسب‌دوانی، سبب بهبود رفتارهای کلیشه‌ای کودکان پسر دارای اختلال طیف اوتیسم شد.

در این پژوهش که توسط عباس مینویی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران به سرپرستی دکتر محمود شیخ انجام شد، ثابت شد که تمرینات مداخله‌ای اسب‌دوانی، سبب بهبود رفتارهای کلیشه‌ای کودکان پسر دارای اختلال طیف اوتیسم می‌شود.

این تحقیق که برای نخستین بار در کشور و در دانشگاه تهران انجام شده است، تاثیر تمرینات مداخله‌ای اسب‌دوانی بر کودکان پسر مبتلا به اختلال اوتیسم ۸ تا ۱۲ سال را نشان می‌دهد و امید می‌رود با استفاده از این روش که زمینه‌های آن در کشور به خوبی مهیاست، بتوان به بهبود رفتار و درمان کودکان اوتیسم کمک جدی کرد.

اوتیسم نوعی اختلال نافذ رشدی است که با آسیب شدید در تعاملات اجتماعی و رفتارها و مهارت‌های ارتباطی و نیز وجود رفتارها، علایق و فعالیت‌های کلیشه‌ای در کودکان مشخص می‌شود و روش‌های درمان آن محدود و در عین حال زمان‌بر است

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *