دوشنبه ,۸ خرداد ۱۴۰۲
سرخط خبرها
خانه / خانواده / لطفا از عشق تان تصویر نسازید!

لطفا از عشق تان تصویر نسازید!

در روزگار ما عشق و همچنین ارتباط و رابطه عاطفی بیش از هر چه به بازی تصاویر تغییر پیدا کردن شده می باشد. مثلا تصویر ما از معشوق شبیه فلان هنرپیشه سینمایی می باشد یا تصور ما از ارتباط و رابطه عاشقانه شبیه داستان زیبایی می باشد که جایی خوانده یا شنیده ایم. گاهی نیز آن تصاویر معشوش و همچنین ترسناک خواهند بود؛ خیلی زود متوجه کمبودهای معشوق می شویم. به مرور زمان، خیانت، سستی، پیری و همچنین مردن و مرگ را در آینه چهره معشوق می بینیم و همچنین معشوق از فردی یگانه و همچنین دسترس ناپذیر به آدمی معمولی و همچنین دم دستی تغییر پیدا کردن می می شود.به همچنین و علاوه، کم کم احساس می کنیم دیگر آن هم فرد دوست داشتنی و جذاب سابق نیستیم و همچنین کسی نیست که با دیده تحسین یا شگفتی به ما بنگرد. معظلات و مسائل و مشکلات زندگی مشترک نیز ما را غافلگیر می کند. حالا نه تنها بار خود که بار معشوق و همچنین ارتباط و رابطه و همچنین حاشیه های آن هم را نیز بایستی و حتما بر دوش بکشیم.

آن تصاویر ضد و همچنین نقیض در مورد ارتباط و رابطه دراز مدت جهت همه ما آشناست. از یک طرف، عکسی باشکوه و همچنین زوال ناپذیر از سرخوشی و همچنین جست و همچنین خیز عاشقانه که نفس را در سینه حبس می کند، از طرف دیگر، تصویر روزهای یکنواخت و همچنین کسالت بار سال شمسی های دراز عمر در چهاردیواری زندگی مشترک که به خمیازه ای طولانی می ماند. از یک تصویر به تصویر دیگر پرتاب می شویم و همچنین سرگردان و همچنین مردد از خود می پرسیم واقعیت زندگی مشترک چیست؟ جهت پاسخ به آن سوال، به تصاویر دیگر متوسل و همچنین بیش از پیش در شبکه ای از تصاویر غرق می شویم.

767819 132 همسران: لطفا از عشق تان تصویر نسازید!

مشکل چیست؟

مشکل، زیستن در دنیای تصاویر می باشد. ما آدم ها جهت آنکه زندگی را ساده تر کنیم، به سرعت از هر چیز عکسی در ذهن می سازیم زیرا تصویر، واضح تر و همچنین قابل پیش بینی تر از واقعیت می باشد؛ در حالی که واقعیت دائما در نفس خود مبهم و همچنین غیرقابل پیش بینی می باشد.

ترس از تعهد درازمدت می تواند ناشی از زیستن در دنیای تصاویر باشد؛ بعضی قادر نیستند ابهام واقعیت را تحمل کنند و همچنین جهت تسکین اضطراب شان، به سرعت عکسی از ارتباط و رابطه و همچنین بعدی آن هم در ذهن خود می سازند و همچنین تومار ارتباط و رابطه را در هم می پیچند.

به همچنین و علاوه آن اشخاص قادر نیستند با روال و همچنین نقصان خودشان و همچنین غیره ای روبرو شوند و همچنین خلأ موجود در واقعیت را بپذیرند. آنها شیفته تصاویر زیبا و همچنین فریبنده از خودشان و همچنین زندگی شان خواهند بود تا واقعیت. آنها در سطح زندگی می کنند و همچنین از غوطه خوردن در اعماق زندگی هراس دارند؛ زیرا در ارتباط و رابطه درازمدت، علی رغم ارتباط و رابطه کوتاه مدت، واقعیت دیر یا زود ظاهر می می شود و همچنین بسیاری از تصاویر ذهنی ما را در هم می شکند.

البته در هم شکستن تصاویر، انظار و افکار و همچنین خیالاتی که یک عمر با آنها زندگی کرده ایم دردناک می باشد ولی باید توجه داشت رشد حقیقی تنها بعد از شکست تصاویر و همچنین باورهای کهنه و همچنین ساختن تصاویر جدید و تو و تازه رخ می دهد. جهت بیرون آمدن از دنیای تصاویر، حضور در لحظه به جسارت و همچنین هوشیاری بسیاری مستلزم و نیاز می باشد. غرق شدن در دنیای تصاویر ساخته و همچنین پرداخته ذهن فردی یا جمعی مثل یک داروی مسکن عمل می کند و همچنین اضطراب را کاهش می دهد ولی باید توجه داشت همزمان شور زندگی را نیز از بین می برد زیرا تصویر بنا بر ماهیت اش دائما تقلید از غیره ای می باشد، آنچنان که در نهایت زندگی فرد به تکرار زندگی دیگران تغییر پیدا کردن می می شود.

767820 767 همسران: لطفا از عشق تان تصویر نسازید!

راه حل چیست؟

جهت داشتن ارتباط و رابطه ای عمیق، مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد با ذهنی خالی از تصویر به بعدی نگاه کنیم و همچنین قضاوت های خود را به تاخیر بیندازیم. بدین ترتیب اکثرا و بیشتر متوجه نیازها، ترس ها، عوامل محرک و همچنین موانع روانی در خود و همچنین غیره ای می شویم و همچنین ظرفیت مان را جهت درک تازگی های زندگی افزایش می دهیم. به همچنین و علاوه خوب می باشد یاد بگیریم میان تصاویر ذهنی و همچنین واقعیت تمایز قائل شویم. از آنجا که تصاویر ذهنی ما معمولا از ترس ها و همچنین ناامنی های ما نشأت می گیرند، شناخت ترس های مان به ما کمک می کند، تا تصویر ذهنی مان از واقعیت را از خود واقعیت جدا کنیم.

از طرف دیگر، ترس انسان اکثرا و بیشتر ترس از به دست نیاوردن چیزی می باشد که آرزویش را دارد تا صرفا ترس از دست دادن چیزی که دارند. افرادی که از تعهد درازمدت می ترسند معمولا فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنند آن هم چیزی که در آرزویش خواهند بود شاید در ارتباط و رابطه فعلی به دست نیاید، بنابراین از یک ارتباط و رابطه به ارتباط و رابطه دیگر می پرند یا سال شمسی ها در انتظار نیمه گمشده شان می مانند، غافل از آنکه آن آرزوها و همچنین حسرت ها ساخته و همچنین پرداخته ذهن و همچنین بازی های آن هم می باشد و همچنین ممکن می باشد به واقعیت زندگی یا نیازهای واقعی آنها هیچ ربطی نداشته باشد؛ بنابراین گام اول جهت کاهش ترس از تعهد درازمدت، نجات خود از دنیای تصاویر می باشد.

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *