دوشنبه ,۱۱ مهر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / خانواده / رابطه شخصیت و فیلم های مورد علاقه

رابطه شخصیت و فیلم های مورد علاقه

رابطه شخصیت و فیلم های مورد علاقه

 

جالب است بدانید تحقیقات اخیر روان شناسان نشان می دهد بسیاری از خصوصیات شخصیتی و اخلاقی افراد را می توان از روی ژانر فیلم هایی که به تماشای آن علاقه دارند شناخت.

 

اگر دوست دارید بدانید چگونه می توانید بهتر و دقیق تر ویژگی های شخصیتی دیگران را از مسیر نوع فیلم ها و برنامه هایی که به آن ها علاقه بیشتری نشان می دهند، بشناسید، با ما همراه شوید.

 

طرفداران فیلم های حادثه ای؛ پر از انرژی

شخصیت های هیجانی و افرادی که خشم شان را سرکوب کرده اند به تماشای فیلم های حادثه ای یا همان اکشن که به جنگ، خشونت و هرج و مرج می پردازد، علاقه دارند. این افراد برانگیختگی را دوست دارند و معمولا سرخوش و بشاش هستند. آن ها پرانرژی و خوش بین هم هستند.

ماجراجو بین ها؛ حس ششم قوی دارند

افرادی که به فیلم های ماجراجویانه که در آن شخصیت داستان به سفر می رود یا مسیری را برای رسیدن به هدفی دنبال می کند علاقه دارند، افرادی تغییرپذیرند و از یک فکر یا کار مخاطره آمیز سراغ دیگری می روند. این افراد بیشتر به جای تامل، بر پایه حس ششم تصمیم گیری می کنند و تصمیمات شان هم احتمالا درست از آب درمی آید!

وسترن بین ها؛ لجباز

دوستداران فیلم های وسترن که به داستان هایی که بیشتر در نیمه دوم قرن ۱۹ میلادی و در آمریکای قدیم اتفاق افتاده است، علاقه مند هستند معمولاً آرزوهای بزرگ منشانه ای دارند، خیلی وقت ها یک دنده، لجباز و فرصت طلب هستند و تفکر منطقی را سرکوب می کنند، هیجان عمیقی دارند ولی آن را علنی ابراز نمی کنند. مرموز و دست نیافتنی به نظر می رسند. این دسته افراد به ساکت بودن، متواضع بودن و کودکانه رفتار کردن گرایش دارند.

جنگی بین ها؛ ایرادگیر

فردی که به فیلم های جنگی، اسیران جنگی، عملیات های مخفی نظامی و آموزش نظامی علاقه دارد ؛ بیشتر مواقع فردی آشفته، سرزنش گر، ایرادگیر و خودکامه است و مانند بالادست ها رفتار می کند. این افراد فشار خون بالایی دارند. صدای شان خشن، گرفته و اغلب زیر و بلند است. به احساسات و افکار دیگران اهمیت زیادی نمی دهند و منزوی، سرد و از خود مطمئن به نظر می رسند.

دوستداران فیلم های خانوادگی؛ اهل خانه و خانواده

افرادی آسان گیر و اهل خانواده، دارای روابط صمیمی با هیجانات امن، آسوده، فروتن و شخصیت هایی معاشرتی، لذت جو و سازش پذیرند.

 

درام بین ها؛ خجالتی اند

افرادی که موضعی حزن انگیز و غمگین داشته و تمایل دارند احساسات و هیجانات شان را سرکوب کنند به تماشای فیلم های درام بیشتر راغبند، معمولا با دیگران خوب کنار نمی آیند و در انتقال عقایدشان مشکل دارند،به انتقادهای دیگران حساس بوده و خجالتی هم هستند.

مستندبازها؛ منطقی و آرام

وقتی می بینید طرف مقابل به تماشای مستند علاقه دارد، باید او را فردی منطقی و اهل علم بدانید. این افراد به راحتی هر مطلبی را باور نمی کنند. به عبارت دیگر ساده لوح نیستند و قبل از پذیرفتن هر چیز باید کاملا قانع شوند.

 

جنایی دوست ها؛ سرکش و ماجراجو

کسانی که به تماشای فیلم هایی که به تاریخچه جنایت ها می پردازند یا به داستان های جنایی تبهکاران و جنایتکاران مافیا علاقه دارند، افرادی غیرقابل پیش بینی، سرکش، هیجانی و معمولاً بدبین هستند و توانایی لذت بردن شان از مسائل پایین است. این دسته از افراد وابسته به کار هستند، اعتماد به نفس پایینی دارند و اغلب شاد نیستند ولی در عین حال ماجراجو و مخاطره طلب هستند و ترسی از برهم زدن قوانین و عادت ها ندارند.

کارتون بین ها؛ در طلب پایداری

عاشقان کارتون یا همان پویانمایی با استفاده از حواس پنج گانه و به کارگیری مهارت های عملی در طلب پایداری و استواری هستند. دوستانشان، آن ها را قابل اعتماد می پندارند. آن ها به معنویت، سکون و آرامش گرایش زیادی دارند.

طرفداران فیلم های عاشقانه؛ هیجانی و عاطفی

دلبستگی، سرزندگی و فعالیت از مشخصه های اصلی افراد علاقه مند به فیلم های عاشقانه است. آن ها بسیار هیجانی اند و به طور غیرمعمولی نسبت به عقاید و انتظارات دیگران حساس هستند، از لحاظ عاطفی، حساس هستند و به راحتی رابطه دوستی برقرار می کنند و معاشرتی و سرزنده  هستند. این تیپ شخصیتی در زنان بیشتر از مردان دیده می شود.

 

دوستداران فیلم های معمایی؛ مرموز

اشخاصی که در برابر سختی ها مقاوم هستند و سخت کوشی، اراده، ذوق، اشتیاق و کمال گرایی بیشتر و روحیه تنبلی، لوس بودن، کم آموزی و واقع بینی کمتری دارند به فیلم های معمایی که در آن اتفاقات مرموزی رخ می دهد و شخصیت اصلی داستان در پی یافتن علت آن است، علاقه و گرایش زیادی دارند.migna.ir آن ها به مسائل مرموز پوشیده مانند غیب گویی، پیشگویی و مسائل فوق طبیعی علاقه مندند.

طرفداران فیلم های ترسناک؛ خشک و بی تفاوت

مرده دلی، گرایش به افسردگی و احساس پوچی در این افراد دیده می شود. آن ها از فضای ترسناک و وحشت زده فیلم به طور ناخودآگاه استفاده می کنند و به وسیله آن امیال اضطراب آور درونی شان را با فیلم ارضا و فرافکنی می کنند. دسته ای از طرفداران فیلم های ترسناک هم آدم های خشک و بی احساس هستند.

طرفداران فیلم های تاریخی؛ محافظ گراهستند

شخصیت های جست و جوگر و تامل گرا به تماشای فیلم های تاریخی که داستان آن در دوران قدیم و باستان می گذرد، علاقه زیادی دارند.آن ها شخصیتی خونگرم، درون گرا و آرام دارند و معمولا افراد مناسبی برای مشورت گرفتن هستند چون با نگاهی محافظه گرایانه به امور نگاه می کنند.کاوش گری و واکاوی مسائل روزمره یکی از ویژگی های این افراد است.

 

 

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *