دوشنبه ,۸ خرداد ۱۴۰۲
سرخط خبرها
خانه / برگزیده / درمان بیماریهای کلیوی

درمان بیماریهای کلیوی

درمان بیماری های کلیوی با عسل

عسل به عنوان یک مدر در درمان ناراحتی های کلیوی سودمند است.

عسل و تحریكات گلو

عسل به واسطه وجود آنزیم ها و املاح معدنی خود در كاهش و حتی درمان التهاب گلو و سرفه های مزمن شده بسیار مفید گزارش شده بنابراین توصیه می شود كه مقداری عسل را در دهان گذاشته تا به آرامی آب شود و یا مقداری از عسل را در آب ولرم جوشیده (بهتراست از دم كرده گل پونه در آب چوش به همرا یك لیمو استفاده كرد)، حل كرده و آنرا قرقره كنید و همچنین می توانید به تركیب فوق مقداری آبلیموی تازه اضافه كرده و در رژیم غذایی روزانه خود قرار داده و میل نمائید.

بقراط نوشته شربت عسل برای از بین بردن سرفه و خلط سینه مسلول نافع است.

مصرف عسل با مكمل كاكوتی در درمان سرفه و عفونت های ریوی بسیار مفید گزارش شده است.

عسل و بیماری قلبی

عسل به علت تركیبات قندی به خصوص وجود گلوكز زیاد تاثیر بسیار مهمی روی عضلات قلبی و تحریك و تقویت آن داشته ، باعث گشاد شدن رگها ، فشار خون را تنظیم و از سكته قلبی جلوگیری می كند ؛ به واسطه وجود دیاستاز ( آنزیم ها) باعث هضم چربی های اطراف قلب می شود .

بنابراین توصیه می شود افراد میانسال به بالا كه دچار بیماری دیابت نیستند هر روز هنگام بیدار شدن، یك قاشق چای خوری پر، عسل را با نصف استكان آب چوشیده ولرم مخلوط نموده و بنوشند. افزودن عرق بادرنگبویه نیز توصیه شده است .

عسل و بیماری روده

عسل به علت دارا بودن اسید فرمیك دردهای روده را به خوبی تسكین داده و همچنین به جهت وجود اسانس های فرار (عطرگیاهان مختلف) نارسایی های ناگوار روده را برطرف می كند؛ بنابراین توصیه می شود تمام افراد در هر سنی مصرف عسل به صورت شربت با افزودن مقداری عرقیات گیاهی مثل آویشن (كاكوتی)، شاه اسپرهم، ویا آبلیمورا در رژیم غذائی هفتگی خود داشته باشند.

عسل و درمان ضعف اعصاب

مصرف روزانه عسل به طبیعی بودن خواب كمك می كند. سردرد را كاهش داده و حالت ناتوانی و عصبی را در افرادی كه عدم تعادل عصبی دارند، كاهش می دهد.

عسل و بیماران دیابتی

اكثر بیماران دیابتی این سؤال را در ذهن خود دارند ، برای جواب تا این حد می توان گفت كه در مورد دیابت شیرین مصرف عسل همان قدر مضّر است كه مصرف قند ضرر دارد ولی با توجه به خواص جانبی عسل و همچنین وجود فركتوز كه جهت جذب به سلول ها نیازی به انسولین ندارد ، می توانند عسل را جایگزین مقدار قند مصرف روزانه خود قرار دهند و باید توجه داشته باشند كه مصرف عسل به عنوان قند اضافی در رژیم غذایی آنها مجاز نیست چرا كه عسل علاوه بر فروكتوز به همان نسبت هم گلوكز دارد.

عسل و بیماریهای گوارشی

تمام افرادی كه دچار بیماری های گوارشی هستند به نفعشان است كه عسل را جایگزین قند و شكر قرار دهند.

توصیه می شود مبتلایان به زخم معده عسل را در رژیم غذایی خود داشته باشند.

عسل خاصیت ملینی ملاینی دارد بنابراین افراد مبتلا به یبوست با یك رژیم غذایی مناسب از عسل وضعیت بهتری خواهند داشت .

عسل سرچشمه حیات

عسل روند فیزیولوژیكی پیری را كند ساخته و از ضعف زودرس اعضای حیاتی بدن جلوگیری می كند.

عسل و ترمیم زخم (سوختگی ، التهاب ، گزیدگی ، ترك و شقاق)

استفاده از عسل به عنوان مرحم در درمان سوختگی ها كه حتی از دیر باز رایج بوده و در طب سنتی نیز به آن اشاره شده است، در ترمیم بافتی و جلوگیری ازافزایش عفونت از طریق استعمال خارجی بسیار مفید می باشد . عسل به واسطه آنزیم كاتالاز ترمیم پوست را سرعت بخشیده ، از شدت درد می كاهد و از تاول زدن جلوگیری می كند .

در رابطه با التهاب، گزیدگی، ترك و شقاق می توان به صورت ماساژ آرام موضع، از عسل استفاده نمود.

عسل از خون ریزی زخم جلوگیری می كند و موجب انعقاد خون می شود.

عسل به علت خواص جذب آنی كه دارد ترشحات پوستی را جذب و به بافت های پوششی غذا می رساند و باعث شادابی آن می گردد.

عسل و دندان

عسل به واسطه داشتن مواد ضد باكتریایی در جایگزینی قند برای دندان ها نه تنها مضر نمی باشد بلكه باعث فعال شدن ماده فلورین چای شده كه یك ماده ضد فساد دندان می باشد این در حالی است كه مصرف چای با قند برای دندان بسیار مضر می باشد .

تركیب یك قاشق عسل با یك قاشق سركه انگور خانگی برای ماساژ لثه ها جهت محكم نمودن بافت لثه بسیار مفید گزارش شده است.

عسل و كودكان

مصرف عسل برای كودكان زیر یك سال ممنوع است.

ضد كم خونی است، عسل باعث افزایش هموگلوبین خون شده ، به علت داشتن ویتامین B در رشد ونمو آنان تاثیر می گذارد .

در درمان شب ادرای اطفال بسیار مفید می باشد، باعث جذب آب و كاهش میزان كلسیم خون می گردد.

مستقیماً جذب شده و بنابراین یك منبع انرژی آماده برای كودك است .

عسل و مادران باردار

به مادران باردار كه در آستانه زایمان هستند باید عسل داده شود چرا كه زایمان را آسان و باعث افزایش شیر مادر می شود.

همچنین مغز استخوان را محكم می كند و نوزاد قوی متولد می شود.

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *