یکشنبه ,۱۳ آذر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / آموزش / توهم غلبه بر تشویش و اضطراب‌ امتحان با مصرف مواد

توهم غلبه بر تشویش و اضطراب‌ امتحان با مصرف مواد

یکی از باورهای غلط دانشجویان، مصرف مواد مخدر و روانگردان به ویژه در ایام امتحان برای بیدار ماندن، تقویت حافظه یا کاهش استرس و اضطراب امتحان است.

پشت سر گذاشتن مطلوبِ جلسه امتحان، توانایی ای است که برای بعد از دانشگاه هم مورد نیاز است. در این‌جا رهنمودهای موثری ارائه می‌شود که به شما در پشت سر گذاشتن موفقِ امتحان بعدی بدون هرگونه سوءمصرف مواد کمک می‌کند.

پیش از امتحان‌

زمان‌تان را مدیریت کنید. طوری برنامه‌ریزی کنید تا یک هفته پیش از امتحان، مطالعه را آغاز کنید. (اگر یک امتحان تخصصی دارید، زمانی بیش از یک هفته را در نظر بگیرید). از قبل آماده‌بودن اضطراب و تشویق را کاهش می‌دهد. شب امتحان، مروری اجمالی و محدود به دروس‌تان داشته باشید، شب خوب بخوابید و زود بر سر جلسه امتحان حاضر شوید.

از خودتان امتحان بگیرید. بر روی یک کاغذ کوچک، سه تا از دلایلی را که شما خواهید توانست امتحان‌تان را با موفقیت بگذرانید بنویسید. این برگه را همراه‌تان داشته باشید و هر وقت مطالعه می‌کنید نگاهی به آن بیندازید. بعد از این‌که از خودتان امتحان گرفتید، این سه دلیل‌تان بر روی برگة امتحانی بنویسید.

پیش از امتحان، غذای سبک و متعادلی بخورید. از خوردن غذاهای بسیار شیرین، سنگین یا غذاهایی که ممکن است باعث اختلال در‌ معدة شما شود اجتناب کنید‌. باید در هنگام امتحان بهترین وضعیت را داشته باشید.

در هنگام امتحان‌

در هنگام امتحان زمان خود را مدیریت کنید. مشخص کنید برای پاسخگویی به سوالات، مرور پاسخ‌‌ها و بازگشت به سوالات سخت‌تر‌ چقدر زمان نیاز خواهید داشت. سعی کنید به این زمان‌بندی پایبند باشید. اگر فکر می‌کنید سرعتتان کم است و به زمان بیشتری نیاز دارید، پیش از شروع امتحان با استادتان یا ناظر امتحان صحبت کنید.

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *