چهارشنبه ,۱۵ تیر ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / آموزش / تست سنجش میزان سرعت ذهن با استفاده از خطای دید

تست سنجش میزان سرعت ذهن با استفاده از خطای دید

تستی که یک روانشناس امریکایی بیش از ۱۰۰ سال پیش برای خواندن سرعت ذهن بیماران استفاده می کرده  در واقع براساس خطای دید طراحی شده بود.

به گزارش سامانه دانشجویان ایران : «جوزف جاسترو» در سال ۱۸۹۹ از این تست برای سنجش سرعت ذهن بیماران خود استفاده می کرده است.

در شبکه های اجتماعی برخی این تست را مسخره و برخی بسیار جالب خواندند.

در این تصویر دو حیوان وجود دارد یکی اردک و دیگری خرگوش است و کسی که بتواند هردوی اینها را به فاصله کمی شناسایی کند از سرعت ذهنی خوبی برخوردار است.

بسته به سرعت ذهن افراد، برخی تصویر هر دو حیوان، برخی تصویر یک حیوان و برخی دیگر تصویر هیچ حیوانی را نمی‌بینند.

355452_390

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *