چهارشنبه ,۴ خرداد ۱۴۰۱
سرخط خبرها
خانه / کودک / با دوست ناباب چه کنیم؟

با دوست ناباب چه کنیم؟

یکی از چیزهایی که برای پدر و مادر خوب لازم است این که سعی کنند کودکی خودشان را به یاد بیاورند. البته این کار اصلا  ساده نیست ولی آن قدر در تربیت کودکان مفید است که ارزشش را دارد! البته یک نکته جالب هم در این میان وجود دارد و آن این که ما بخش بزرگی از کودکی مان را «نمی توانیم» به یاد بیاوریم، زیرا در آن زمان اصلا دنیا را به این شکلی که حالا می بینیم، نمی دیدیم! موضوع کمی پیچیده شد! اگر مطلب این شماره را درباره بینایی نوزادان بخوانید منظور ما را بهتر می فهمید. نوزادان از بدو تولد، دنیا را طور دیگری می بینند. جالب است بدانید آن ها از زمان جنینی خودشان خاطره دارند. ولی آیا ما می توانیم حالا آن خاطرات را به یاد بیاوریم؟ هرگز!

 

اگر تازه صاحب فرزند شده اید، بعد از تبریک قدم نورسیده باید به شما بگوییم خودتان را برای شب های بی خوابی آماده کنید! چه تصمیم داشته باشید شیر خودتان را به نوزاد بدهید و چه شیر خشک، حتما می دانید که معده نی نی کوچولوی تازه متولد شده آن قدر کوچک است که هر ۲ ساعت یک بار در طول شب بیدار می شود و شما را هم با گریه هایش بیدار می کند تا گرسنه نماند. اما خوشبختانه حتی مادر یک نوزاد تازه متولد شده می تواند این شانس را داشته باشد که ۴ ساعت پیاپی در طول شب در خواب ناز سر کند. می پرسید چطوری؟ مطلب این شماره به شما ۱۴ نکته یاد می دهد که با آن ها می توانید خواب شب را برای خودتان و کوچولوی نازنین تان بهتر کنید.

 

راستی! برای شما که پدر یا مادر یک بچه دبستانی هستید، هیچ چیز مهم تر از این نباشد که بدانید فرزندتان با چه کسانی دوستی و معاشرت می کند. حتی شاید از بعضی از دوست های فرزندتان هم خوش تان نیاید. در چنین وضعیتی چه کار باید انجام دهید؟ آیا درست است که مستقیما این موضوع را به فرزندتان بگویید؟ یا ممکن است این کار بدتر باعث شود فرزند شما به طرف آن دوست «ناباب!» کشیده شود؟ راهش این است که توصیه مشاوران خانواده و روان شناسان کودک را که در همین چند صفحه ذکر شده، مطالعه کنید تا بدانید بهترین برخورد در این مواقع چیست!

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *