یکشنبه ,۱۴ خرداد ۱۴۰۲
سرخط خبرها
خانه / خانه داری / این زنان به هیچ عنوان نباید رژیم غذایی بگیرند!

این زنان به هیچ عنوان نباید رژیم غذایی بگیرند!

مادران شیرده به هیچ عنوان رژیم غذایی نگیرند

دكتر علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشكی و متخصص كودكان و فوق تخصص نوزادان:مادرانی كه در دوره شیردهی قرار دارند به هیچ عنوان نباید رژیم غذایی بگیرند زیرا هر اندازه كه میزان انرژی و وزن مادر شیرده كم شود بر كیفیت شیر و وزن نوزاد تاثیرگذار خواهد بود. مادران شیرده لازم است خواب كافی نیز داشته باشند.

وی در ادامه با تاكید بر ضرورت ارتقای دانش و آگاهی مردم در حوزه سلامت بیان كرد: شركت های تجاری و سازنده های كالاهای پزشكی در برخی از موارد از كم آگاهی مردم و همچنین كادر پزشكی بهره می گیرند و با شایعه، دانسته ها و باورهای اشتباه را به مردم القا می كنند. بنابراین مهمترین وظیفه سربازان نظام سلامت افرایش دانش مردم و همچنین كادرپزشكی كشور است تا پزشكان نیز با دقت، اطلاعات روز را رصد كنند تا به سمت باورهای غلط نروند.

دكتر مرندی در خصوص اقدام برای نهادینه كردن تغذیه با شیر مادر اظهارداشت: در سالهای اول انقلاب اسلامی متاسفانه مصرف شیر خشك به شدت همچون سایر كشورها رایج بود. بنابراین به دنبال آن بودیم كه از طرق مختلف در راستای سلامت مردم و جامعه به خصوص مادران و كودكان اقدام به ترویج تغذیه با شیر مادر كنیم. از این رو با اساتید جلسات مختلفی را برگزار و برنامه ریزی كردیم. به كادر پزشكی، اساتید، دانشجویان، مردم و … آموزش های لازم را ارائه كردیم. با حضور اساتید، كادر پزشكی و پرستاران در سراسر كشور كارگاه های آموزشی برگزار نمودیم كه در این مسیر صدا و سیما كه همواره در هر اقدام فرهنگی در حوزه سلامت با گستردگی فراوان وارد شده اند؛ در آن زمان نیز خارق العاده وارد می شوند و نقش بسزایی در این زمینه داشتند. امروز نیز با توجه به تغییر در نسل مادران، كادر پزشكی و … نیازمند تداوم آموزش ها هستیم.

به این نوشته امتیاز بدید

درباره ی فائزه وجداندار

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فائزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *