سرخط خبرها
خانه / خانواده / ❤️ مشکلات کودکان حاصل از طلاق
پیامک صوتی لاین استور
❤️ مشکلات کودکان حاصل از طلاق

❤️ مشکلات کودکان حاصل از طلاق

🌺 سلام دوستان عزیز ممنون از اینکه همراه ما هستید و امیدواریم هر جای این دنیا که هستید و دارین این مقاله رو می خونید روزگارتون عالی و زندگیتون آروم و دلچسب باشه

در این مقاله به بررسی تاثیرات منفی و مخرب طلاق بر روی کودکان می پردازیم با ما همراه باشید .

 

❤️ مشکلات کودکان حاصل از طلاق

 

بارها گفتیم و باز هم باید به این نکته اشاره کنیم که سنین کودکی از مهم ترین دوران در شکل گیری شخصیت افراد است و والدین بیشترین نقش را در این تکامل دارند .

این پدر و مادر هستند که ممکن است با به کارگیری بهترین روش ها در تربیت فرزندان ، دلبندشان را به بهترین نحو ممکن تربیت کنند و به عنوان فردی سالم و مفید به جامعه تحویل دهند و یا اینکه ممکن است متاسفانه با کوتاهی در تربیت فرزندان فردی متخطی را در جامعه رها کنند .

بنابراین باید نهایت دقت را در تربیت فرزندان در دوران کودکی داشته باشیم .

تشکیل خانواده یکی از مراحل زندگی است و گاهی افراد با برنامه ریزی های بلند مدت اقدام به ازدواج می کنند و ماحصل این ازدواج فرزند یا فرزندانی است . اما به دلیل ناپایدار بودن شرایط فردی و اجتماعی ممکن است گاهی زندگی زوجین تحت تاثیر عواملی با مشکلاتی مواجه شود و آنقدر این شرایط برای هر دو یا یکی از آن ها غیرقابل تحمل باشد و چاره ای جز جدایی و طلاق نباشد و متاسفانه حتی ممکن است با وجود فرزندان هم این طلاق صورت بگیرد و بنابراین فرزندان با آسیب های شدیدی مواجه خواهند شد که در ادامه این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم .
اولین آسیبی که کودک خواهد دید کشمکش ها بر سر محل زندگی کودک در دوران طلاق والدین است . در این حالت با وجود تصمیمی که گیرنده ی آن ها بی شک والدین و یا دادگاه خانواده است کودک به ناچار و بدون انتخاب خود مجبور است با یکی از والدین زندگی کند . این شرایط و فاصله گرفتن از والدین به شدت شخصیت کودک را متزلل می کند حتی  کودک ممکن است برای دیدار والدین با مشکلاتی مواجه باشد  . چراکه برنامه ریزی در باره ی دیدار کودک و والدین ممکن است با مشکلاتی رو به رو شود .

کسی که کودک را به سرپرستی می گیرد باید تمام مسائل و مخارج کودک را تحت پوشش قرار دهد .از جمله ای این موارد :

  1. محل سکونت کودک
  2. مراقبت از کودک
  3. تربیت کودک به شیوه ای صحیح
  4. تصمیم گیری در رابطه به موارد مهم زندگی کودک
  5. هزینه های و مخارج کودک

در ادامه این مقاله به تاثیر طلاق بر روی فرزندان می پردازیم

❤️ مشکلات کودکان حاصل از طلاق

 

افسردگی کودکان طلاق

بی شک افسردگی در کودکان طلاق از اثراتی است که هرگز نمی توان از آن چشم پوشی کرد . این افسردگی را در کودکان با کم شدن اشتها ، لذت نبردن و درک بسیار کم تر مسائل زندگی می توان مشاهده کرد .

دومین موردی که میتوان به آن اشاره کرد تندخویی و پرخاشگری در این کودکان است که بی شک این رفتار برای  این است که کودک سعی دارد به نوعی تنش های دورنی خود را به دیگران منتقل کند و به دیگران بفهماند از جدایی والدین به شدت ناراحت است .

در برخی از کودکان حاصل از جدایی و طلاق ما شاهد بی قراری کودکان هستیم . در این حالت کودک بسیار حساس و تحریک پذیر می شود و ممکن است  در اثر کوچکترین محرک هم به شدت عکس العمل  نشان  دهد .

و مورد بعدی رفتارهای این کودکان به هم سن و سالان خودشان است  و به شدت بر روی رفتارهای این گروه از خود واکنش نشان می دهند .

احساس کمبود محبت از طرف والدین هم یکی دیگر از تاثیرات مخرب طلاق بر روی کودکان است.

 

❤️ مشکلات کودکان حاصل از طلاق

 

در انتهای این مقاله پیشنهاد ما به عزیزانی که جدا شده اند و در خانواده های تک سرپرستی زندگی می کنند این است که برای شناخت این آسیب ها و جلوگیری  و  کم کردن  اثرات طلاق بر روی کودکان دلبندشان این است که حتما با مددکاران ویژه طلاق در ارتباط باشند و از راهنمایی های آن ها برای بهبود کیفیت زندگی خود و فرزندشان نهایت بهره را ببرند .

از همراهی شما با این مقاله سپاسگذاریم و امیدواریم با گذشت و همدلی و چشم پوشی از معایب یکدیگر سالیان سال شاهد کم تر شدن آمار طلاق در سراسر دنیا باشیم .

به این نوشته امتیاز بدید
خدمات شبکه های اجتماعی

درباره ی فایزه وجداندار faeze vejdandar

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فایزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

اینو دیدی ؟

آموزش زبان تشکر به کودکان

❤️ آموزش زبان تشکر به کودکان

به این نوشته امتیاز بدید

آموزش مهارت مهربانی کردن

❤️ آموزش مهارت مهربانی کردن

به این نوشته امتیاز بدید

انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان

❤️ انواع شناخت رفتارهای روانشناسی کودکان

          به این نوشته امتیاز بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *