سرخط خبرها
خانه / خانواده / بچه‌ها از سه سالگی، لحن منطقی را می‌فهمند!
پیامک صوتی لاین استور
141

بچه‌ها از سه سالگی، لحن منطقی را می‌فهمند!

می‌توان لحن کودکانه را در حین بازی با کودک به کار گرفت اما باید توجه داشت بچه‌ها از سه یا چهار سالگی لحن منطقی را می‌فهمند.

 

یک روانشناس کودک: بچه‌ها از سه سالگی، لحن منطقی را می‌فهمند

 

یک روانشناس کودک ضمن تاکید بر این که والدین مانند یک کودک به بازی نگاه کنند، توصیه کرد: می‌توان لحن کودکانه را در حین بازی با کودک به کار گرفت اما باید توجه داشت بچه‌ها از سه یا چهار سالگی لحن منطقی را می‌فهمند.

 

ایشان ضمن تاکید بر این که لازم است والدین نیز از بازی با کودکان لذت ببرند تا بتوانند این احساس خوشایند را به کودکشان نیز منتقل کنند، گفت: در وهله اول درخواست بازی باید از سوی کودک مطرح شود و والدین نباید پیشنهاد بازی به کودک را بدهند چرا که بازی کردن نیاز کودک است و نه والدین.

 

وی در ادامه توصیه کرد: والدین انجام بازی‌های تکراری را باید کنترل و محدود کرده و برای بازی‌های تکراری جایگزین‌های مناسب انتخاب کنند.

 

این روانشناس کودک، با بیان این که پدر و مادر هر روز، یک بازه زمانی مشخص را برای به بطالت گذراندن با کودک اختصاص دهند، اظهار کرد: والدین به یاد داشته باشند قرار نیست از این بازه زمانی، بهره‌برداری ویژه‌ای کنند. اگر انجام این کار برای پدر و مادرها سخت است بهتر است زمان‌ کوتاه‌تری مثلا ۱۰ دقیقه را اختصاص داده و به تدریج آن را افزایش دهند.

 

ایشان افزود:‌ والدین سعی کنند ذهن خود را به بازی که انجام می‌دهند متمرکز و در زمان «حال» زندگی کنند. بسیاری از والدین در حین بازی با کودک دچار اضطراب می‌شوند چرا که به جای توجه به کودک و بازی که انجام می‌دهند، به فکر انجام برنامه‌های عقب افتاده و دل مشغولی‌های خود هستند.

 

بچه ها از سه سالگی لحن منطقی را می‌فهمند، لازم نیست لحن کودکانه به کار ببرید

 

وی همچنین ضمن تاکید بر این که والدین مانند یک کودک به بازی نگاه کنند، توصیه کرد: می‌توان لحن کودکانه را در حین بازی با کودک به کار گرفت اما باید توجه داشت بچه‌ها از سه یا چهارسالگی لحن منطقی را می‌فهمند.

 

این روانشناس کودک اضافه کرد: بازی را یک وسیله سرگرم کننده در نظر بگیرید و به فرآیند بازی توجه کنید و نه نتیجه بازی. بنا نیست انتهای بازی چیزی عاید دو طرف بازی بشود.

 

خدابخشی ضمن بیان این که بازی را تا جایی که لذت بخش است ادامه بدهید و نه تا زمان رسیدن به انتهای بازی، اظهار کرد: به عنوان مثال جورچین را تا زمانی که از انجام آن لذت می برید ادامه بدهید و پس از آن رهایش کنید.

 

از انجام بازی‌های کثیفی چون گل بازی امتناع نکنید

 

وی افزود: از انجام بازی‌های کثیف چون گل بازی،‌ نقاشی کردن با دست، دویدن زیر باران، آب بازی و مانند آن اجتناب نکنید چرا که کودک از انجام این بازی‌ها لذت می‌برد و مایل است شما در این لذت با او سهیم شوید.

به این نوشته امتیاز بدید
خدمات شبکه های اجتماعی

درباره ی فایزه وجداندار faeze vejdandar

محفل کوچکی ساخته ام برای آنان که میخواهند گوشه ای از دنیای بزرگ روانشناسی و روابط اجتماعی و اطلاعات سلامتی را دریابند ... و راه ارتباطی باشد برای من و شما . فایزه وجداندار هستم محقق و پژوهشگر روانشناسی روابط و کارشناس تکنولوژی آموزشی افتخار همکاری با مجموعه های بزرگی را داشته ام که یادآوری نام هرکدام شان افتخاریست وصف نشدنی مرکز تحقیقات یونیسف در ایران مرکز علمی و فرهنگی کانون مرکز توانبخشی خانه نگین موسسه خیریه محک مرکز تحقیقاتی امام رضا مجتمع آموزشی نصر نوین مجتمع آموزشی نیکان مجتمع آموزشی واله و .... در زمینه کودکان و نوجوانان و جوانان و همسران و اسیب های اجتماعی رفتارهای آنان تحقیقات میدانی انجام داده ام که به زودی در وبسایت منتشر خواهم کرد...

اینو دیدی ؟

21697

وقتی سرِ فرزندتان داد می‌زنید چه اتفاقی می‌افتد؟

می‌خواهیم در مورد داد و فریاد زدن حرف بزنیم. شاید شما جزو آنهایی باشید که …

11697

دشمن سرنوشت کودک را بشناسید!

همه ی ما آرزو داریم، فرزندانی باهوش و درسخوان داشته باشیم و هرگز برای فرزندانمان …

27597

آموزش هایی که یک پدر باید به پسرش بدهد

با اینکه خیلی‌ها گمان می کنند مادرها مهمترین نقش را در تربیت بچه دارند، چیزهایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *